Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
14/11/2022 - 13:55

Na promocję książki prof. Jerzego Gizy przyjść chciało mnóstwo czytelników

Na tej promocji nie zabraknie z pewnością posiadaczy wspaniałego dzieła autorstwa prof. Jerzego Gizy "Sądecki garnizon i jego żołnierze…”. 15 listopada, w historycznych koszarach przy ul. 1 Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu odbędzie się promocja trzeciego tomu tego dzieła, obejmującego lata 1927-1932. Chętnych do udziału w wydarzeniu było mnóstwo Sądeczan.

Czytaj także: Najpierw wiele lat stała tu rudera, a teraz będzie taki obiekt [WIZUALIZACJA]

Trzeci tom opuścił właśnie drukarnię. Dzieło prof. Jerzego Gizy, pochodzącego z Nowego Sącza jest wydawniczą „perełką”.

Najnowszy tom dołączył do dwóch pozostałych. Jest to wspaniała monografia, której posiadaniem szczyci się wielu nie tylko sądeczan. To publikacja unikatowa. Trzeci tom jest najgrubszy. Liczy ponad tysiąc stron.

- Swym zakresem badawczym trzeci tom obejmuje lata 1927-1932 – powiedział Sądeczaninowi autor publikacji prof. Jerzy Giza. - Stanowi swoistą kronikę tych sześciu lat wojskowej służby 1 pułku strzelców podhalańskich, sytuowanej na tle dziejów miasta, regionu i Polski

Tom trzeci „Sądeckiego garnizonu…” zawiera 208 biogramów (70 oficerów i 138 podoficerów), co razem z dwoma poprzednimi tomami daje łącznie – 1140 biogramów. Do tego trzeba dodać jeszcze setki żołnierskich postaci wymienionych w przypisach (legioniści, peowiacy oficerowie rezerwy WP, funkcjonariusze PP i Straży Granicznej).

Czytaj także: Objazdy i utrudnienia po rozpoczęciu remontu ul. Śniadeckich, a tu jeszcze i to

Na promocję książki zapraszają: prof. Jerzy Giza, gen. bryg. SG Stanisław Laciuga, komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Marek Kwiatkowski, starosta nowosądecki, Leszek Zakrzewski, prezes nowosądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Ważna informacja!

Ze względu na miejsce spotkania, w dniu wydarzenia prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Będzie on niezbędny do przejścia przez Biuro Przepustek. 

[email protected], fot. arch. prof. Jerzego Gizy.Dziękujemy za przesłanie błędu