Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
16/06/2019 - 11:20

Na krynickim Deptaku wyrosło miasteczko europejskie

Na krynickim Deptaku wyrosło (15 czerwca) niewielkie miasteczko europejskie. Można się było w nim od specjalistów dowiedzieć m.in.: jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, założyć firmę oraz jak ją rozwijać.

Krynickie uzdrowisko było kolejnym przystankiem na letniej trasie Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich UMWM.

Specjaliści doradzali m.in: jak i gdzie szukać dofinansowania na założenie własnego biznesu? Jak podnieść kwalifikacje zawodowe, założyć i rozwijać firmę? Jak starać się o wsparcie finansowe?

Można było zaplanować zmianę kierunku własnego rozwoju, branżę inną niż ta, w której dotychczas jest się zatrudnionym.  Dowiedzieć się, jak otrzymać dofinansowanie do szkoleń, kursów językowych, informatycznych czy prawa jazdy?

Gdzie złożyć wniosek, aby otrzymać dofinansowanie na wymianę starego pieca w domu lub zainstalowanie OZE?

Była też możliwość skorzystania z konsultacji związanych z dokumentacją konkursową, przygotowaniem biznesplanów, projektów.

Dla najmłodszych przygotowano europejskie lekcje, warsztaty ekologiczne oraz konkursy z nagrodami.

Nie zabrakło informacji o Małopolskim Tele-Aniele, projekcie mającym na celu pomoc dla osób niesamodzielnych, które z powodu złego stanu zdrowia, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, powinny być objęte stałą opieką.

Więcej informacji o Małopolskich Punktach Informacyjnych na stronie: www.fundusze.malopolska.pl/MPILink prowadzi do serwisu zewnętrznego oraz w wydarzeniu na profilu Facebook Małopolska Fundusze Europejskie

(MK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu