Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
20/04/2017 - 14:05

Na jaki wariant „sądeczanki” stawia wiceminister finansów Wiesław Janczyk?

Nie milkną dyskusje na temat trasy przebiegu drogi ekspresowej do Brzeska łączącej Nowy Sącz z autostradą A4. Swoją opinie na ten temat wyraził ostatnio limanowski poseł PiS Wiesław Janczyk, który w rządzie Beaty Szydło piastuje urząd wiceministra finansów.

Tunel pod Justem, wytyczenie zupełnie nowej trasy, 25 procent trasy po istniejącym śladzie i 75 procent po nowym śladzie czy tez może kompilacja obydwu tych wersji? Wśród mieszkańców Sądecczyzny trwają ożywione dyskusje na temat trasy przebiegu „sądeczanki”.

Swoje typy mają też lokalni politycy. Szczególnie ważny jest głos tych, którzy lokują się blisko sfer rządowych, tak jak na przykład Wiesław Janczyk, wiceminister finansów. Zdaniem limanowskiego posła najlepszym rozwiązaniem byłaby budowa ekspresówki po zupełnie nowym śladzie.

Przeczytaj też Sądeczanie chcą "sadeczanki"

– Wybudowanie nowego szlaku komunikacyjnego spowodowałoby rozłożenie na połowę tego ruchu, który dziś idzie tylko jednym szlakiem. Dobrze to postrzegać w kategoriach korzyści – mówił Wiesław Janczyk na antenie radia RDN.

Za jakim wariantem optują sądeczanie? Na razie nie jest jeszcze znany wynik, wymaganych przed rozpoczęciem inwestycji, konsultacji społecznych, jakie niedawno odbyły się w sądeckim magistracie jednak lokalni przedsiębiorcy, którzy licznie uczestniczyli w spotkaniu najczęściej wskazywali na rozwiązanie uwzględniające budowę tunelu pod Justem.

Zobacz też Na który wariant przebiegu „sądeczanki” stawiają sądeczanie?

Nad trasą przebiegu ekspresówki do Brzeska dyskutowali też samorządowcy z Chełmca, którzy chcą, żeby droga biegła od ronda na ulicy Marcinkowickiej w Chełmcu następnie po terenach niezbudowanych wzdłuż rzeki Dunajec aż do Kurowa.

(ami), fot. A.MDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)