Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
07/09/2022 - 15:30

Na drogach pojawia się coraz więcej „elektryków”. Widać to na każdym kroku

Samochody elektryczne zyskują na popularności. Z roku na rok po drogach jeździ ich coraz więcej. Podobnie jest jednak chociażby z motocyklami. Sprawdziliśmy, jak te dane wyglądają w powiecie limanowskim.

Nadchodzi era samochodów elektrycznych

Na drogach pojawia się coraz więcej samochodów. Poruszamy się nimi praktycznie wszyscy i traktujemy jako podstawowy środek komunikacji. Już wkrótce nadejdą jednak duże zmiany.

Era aut spalinowych przemija. Od 2035 roku na terenie Unii Europejskiej nastąpi zakaz sprzedaży tego typu samochodów. Dotyczyć to będzie jednak tylko pojazdów z salonów. Używane, według zapewnień, mają być dostępne również po tej dacie. Oznacza to jednak prawdziwą rewolucję.

Ile aut elektrycznych jest w powiecie limanowskim?

To oznacza, że już teraz naszymi ulicami jeździ coraz więcej aut elektrycznych. Możemy je rozpoznać m.in. po charakterystycznej zielonej tablicy rejestracyjnej. W naszym otoczeniu jest również coraz więcej stacji ładowania. Wydaje się, że z roku na rok będzie ich przybywać.

Niedawno pisaliśmy ile samochód elektrycznych jest zarejestrowanych w powiatach nowosądeckim i gorlickim. Omawialiśmy także dane z Nowego Sącza. Tym razem prezentujemy statystyki z powiatu limanowskiego. Ile tego typu pojazdów było tutaj rejestrowanych?

  • 2019 r. – 4 samochody
  • 2020 r. – 7 samochodów, 8 innych pojazdów elektrycznych
  • 2021 r. – 12 samochodów, 10 innych pojazdów elektrycznych
  • 2022 r. (do 31 sierpnia) – 14 samochodów, 8 innych pojazdów elektrycznych

Łącznie w całym powiecie zarejestrowane są 64 pojazdy elektryczne: 35 samochodów, 29 motorowerów i motocyklów. Z roku na rok ich liczba się zwiększa, co odpowiada ogólnemu trendowi. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu