Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
03/03/2020 - 15:10

Na cito potrzebny pas do skręcania z Gorzkowskiej w Aleje Piłsudskiego

Czytelnicy portalu Sądeczanin.info coraz głośniej mówią o bezpieczeństwie na drogach w Nowym Sączu. Dziś za sprawą sygnału od pana Stefana Pasiuta zapraszamy Was do dyskusji na temat Alei Piłsudskiego i możliwości utworzenia tu trzeciego pasa do skręcania na wysokości ulicy Gorzkowskiej.

Na cito potrzebny pas do skręcania z Gorzkowskiej w Aleje Piłsudskiego

Zobacz też: Separatorów ruchu na Jagiellońskiej nie będzie, bo… są niebezpieczne

Cały czas zachęcamy mieszkańców do dyskusji na temat tego, co należałoby zrobić, by po ulicach Nowego Sącza jeździło się bezpieczniej. Poruszyliśmy już temat Ronda Solidarności i skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Mickiewicza. Dziś za sprawą pana Stefana Pasiuta przyjrzymy się okolicy ulicy Gorzkowskiej i Alei Piłsudskiego. To kolejne miejsce gdzie systematycznie dochodzi do wypadków i kolizji.

- Jeśli chcemy z ulicy Gorzkowskiej skręcić w lewo, w stronę ulicy Klasztornej musimy zatrzymać się na wysepce między dwoma pasami Alei Piłsudskiego. I wtedy wszystkie samochody, które skręcają w tym czasie w prawo z Piłsudskiego w Gorzkowską całkowicie przesłaniają nam widok na lewy pas. Nie ma szans byśmy mogli ocenić, czy ktoś akurat nim nie jedzie. A już prawdziwa katastrofa jest wtedy gdy w Gorzkowską akurat skręca autobus. Lewego pasa nie widać wtedy w ogóle – obrazuje obecną sytuację nasz Czytelnik.

Zobacz też: Jagiellońska/Mickiewicza: a może przebudować to skrzyżowanie o tak

- Czytałem u Państwa, że miasto chce wyremontować ulicę Piłsudskiego. Czy przy okazji nie można by było przebudować tego miejsca, które opisałem i utworzyć tu dodatkowego pasa do skręcania, takiego o długości 50, 60 metrów? Miejsce na to jest, bo mamy pas zieleni, który można przecież częściowo zająć w tym celu. Od razu byłoby tu bezpieczniej – twierdzi z przekonaniem sądeczanin.

Pomysł – przyznacie – wart rozważenia. Jeśli uważacie, że problem można rozwiązać inaczej, czekamy na Wasze komentarze. Nadal też zachęcamy – wskazujcie sami takie niebezpieczne miejsca. Może taka publiczna debata zachęci drogowców do przedstawienia własnych pomysłów na przebudowę czy reorganizację ruchu w tych punktach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)