Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
18/01/2020 - 18:05

Mystków: przyszli my tu po kolędzie! [FILM, ZDJĘCIA]

Warto było dzisiaj pojawić się w Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie. To do gminy Kamionka Wielka zjechały najlepsze grupy kolędnicze z całej Sądecczyzny. Patronem medialnym XVI „Sądeckiego Kolędowania” jest portal Sądeczanin.info. Jutro poznamy zwycięzców.

Oj działo się tam działo! Co roku, o tej porze Dom Ludowy w Mystkowie jest areną artystycznych zmagań kolędników z gminy Kamionka Wielka i innych gmin Sądecczyzny.

Kogo w Mystkowie dzisiaj nie było, niech żałuje.

Można było zobaczyć przepiękne przedstawienia, a występujący w nich mieszkańcy Sądecczyzny wkładali w to, co prezentowali całe swoje serce.

Wszyscy uczestnicy – niezależnie od artystycznej rywalizacji – robią wielki ukłon w stronę naszych rodzimych tradycji świątecznych związanych nie tylko z Bożym Narodzeniem, ale i z całym okresem od Wigilii aż po święto Trzech Króli.

- Przegląd ma za zadanie kultywowanie tradycyjnego kolędowania w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Na przegląd przyjeżdżają grupy kolędnicze – laureaci gminnych eliminacji z terenu powiatu nowosądeckiego – mówi Kazimierz Ogorzałek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej.

W tym roku trzyosobowe jury pracujące pod przewodnictwem Magdaleny Kroh, znanej sądeckiej etnograf oceniało występy najlepszych grup kolędniczych z gmin: Chełmiec, Kamionka Wielka, Łososina, Łącko i Podegrodzie.  

Występujące grupy pięknie zapowiadali: Danuta Mółka i Jan Głód.

Laureatów tegorocznej edycji XVI „Sądeckiego Kolędowania” poznamy jutro po południu, podczas finału tegorocznej imprezy. Zdobywcy miejsc od pierwszego do trzeciego otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez starostę nowosądeckiego.

Ponadto tegoroczni laureaci „Sądeckiego Kolędowania” otrzymują prawo reprezentowania powiatu nowosądeckiego podczas Małopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, a laureaci reprezentujący grupy dorosłe do pokazania swojego programu podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych w ramach Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Patronat honorowy nad XVI „Sądeckim Kolędowaniem” objął starosta Marek Kwiatkowski i powiat nowosądecki.  Organizatorem głównym tego artystycznego przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, a realizatorem GOK w Kamionce Wielkiej.

i. [email protected], fot. IM., film; Daniel Szlag

XVI Sądeckie Kolędowanie w Mystkowie
Warto było dzisiaj pojawić się w Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie. To do gminy Kamionka Wielka zjechały najlepsze grupy kolędnicze z całej Sądecczyzny. Patronem medialnym XVI „Sądeckiego Kolędowania” jest portal Sądeczanin.info. Jutro poznamy zwycięzców.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)