Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
05/08/2021 - 13:25

Muszyna: zobaczysz nie tylko piękny ratusz. Wstąp również na szczepienie!

W Muszynie, uzdrowisku słynącym nie tylko z wód mineralnych w sobotę i niedzielę (7-8 sierpnia) będzie się można zaszczepić przeciw COVID-19. Jest to kolejna akcja szczepienna organizowana w tej miejscowości.

Akcja będzie częścią imprezy „Spotkajmy się u Wód” promującej najcenniejsze bogactwa naturalne - wody mineralne. Plenerowe szczepienia w Muszynie i w Wojkowej. Już w niedzielę!

Weekendowe szczepienia są organizowane przez Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie wspólnie z Urzędem Miasta w Muszynie. W weekend można będzie połączyć przyjemne z pożytecznym.

Na płycie rynku funkcjonować będzie mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę punkt szczepień czynny będzie w godzinach od 11 do 18.

- Na wszystkich zainteresowanych szczepieniem będzie czekał zespół lekarsko-pielęgniarski na co dzień pracujący w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie – zachęca Katarzyna Kucia-Garncarczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Muszynie. - Dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.

To już kolejna akcja szczepień, organizowana przez ośrodek zdrowia w Muszynie. Poprzednia, zorganizowana 25 lipca w Muszynie oraz w Wojkowej, miejscowości w gminie Muszyna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jest to wiadomość optymistyczna, zwłaszcza teraz, gdy zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID – 19, niestety spada.

- Podczas ostatniej naszej akcji lipcowej z szczepień weekendowych skorzystało ponad sto osób – dodaje nasza rozmówczyni.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MK.Dziękujemy za przesłanie błędu