Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/09/2018 - 20:00

Muszyna: Wandale zniszczyli lampy i kamerę w ogrodach sensorycznych

Wandale zniszczyli lampy, kosze na śmieci i kamerę w muszyńskich ogrodach, tak popularnym i chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i kuracjuszy miejscu wypoczynku. O tym przykrym zdarzeniu poinformował na portalu społecznościowym burmistrz uzdrowiska Jan Golba. Ogrody sensoryczne, usytuowane na Suchej Górze są obecnie rozbudowywane o Ogród Baśni i Legend.

W nocy, z 20 na 21 września wandale zniszczyli w ogrodach sensorycznych na Zapopradziu w Muszynie kilka lamp, koszy, jedną kamerę.

- Nie będzie problemu z ustaleniem sprawców, bo nasz system monitorowania na to pozwoli. Mam nadzieję, że zostaną przykładnie ukarani.– napisał na portalu społecznościwym burmistrz Jan Golba - Jeżeli sąd tak uzna, to z wielką chęcią "zatrudnię ich" przy sprzątaniu ogrodów, aby poznali co to jest praca, bo jak widać nie wiedzą co to jest szacunek dla pracy innych"

Ogrody sensoryczne od kilku lat są wielką atrakcją turystyczną, miejscem wypoczynku mieszkańców Muszyny  i kuracjuszy. Tutaj można spróbować swoich sił na siłowni, a z wieży widokowej podziwiać całą panoramę miasta, ciągnącą się w  kierunku Żegiestowa, Złockiego i Szczawnika,  a także Krynicy. Stąd widać  ruiny średniowiecznego zamku, a  w pogodne dni, gdy powietrze jest przejrzyste,  dostrzec można nawet Tatry.

Na terenie ogrodów istnieje specjalna strefa zakochanych. Młodzi małżonkowie mogą posadzić drzewka, symbol dobrobytu, szczęścia i rozkwitającej miłości na kolejne wspólne lata zakochanej pary!

Obecnie ogrody są w trakcie rozbudowy o "Ogród Baśni i Legend". Powstaje pawilon muzyczny z kawiarnią, wkomponowane w zbocze góry, taras widokowy. Będzie też kaskadowe oczko wodne, jaskinie i chaty  czarownic. Planowane zakończenie prac to listopad br.

(MKA) fot. aut i UM MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu