Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
13/07/2019 - 08:00

Muszyna: Ogrody Sensoryczne biją rekordy popularności. Warsztaty z niespodzianką

Muszyńskie Ogrody Sensoryczne znajdujące się na Zapopradziu biją rekordy popularności. Z danych rejestrowych (monitoring miejski) wynika, że od 1 do 9 lipca odwiedziło je 11,5 tysiąca osób. Co więcej, liczba turystów, która przyjechała w maju tego roku do Muszyny była o 10 proc. wyższa, niż w analogicznym miesiącu 2018 roku. W czerwcu tego roku Muszyna również odnotowała wzrost liczby odwiedzających to piękne uzdrowisko. Było ich o 18 proc. więcej, niż w czerwcu 2018 roku.

Muszyńskie Ogrody Sensoryczne, wyjątkowe miejsce na Suchej Górze (i u jej stóp) jest niezwykle lubiane przez turystów. Ich popularność wynika z tego, że można się tutaj nie tylko zrelaksować, wypocząć, podziwiać przepiękną panoramę (w pogodne dni nawet Tatr), ale i uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych. 

W Ogrodzie Baśni i Legend, w Ogrodach Sensorycznych na Zapopradziu, a także w Ogrodach Biblijnych latem odbywa się tradycyjne Święto Ogrodów. W wydarzeniu każdego roku uczestniczy setki osób.

- W tym roku jednocześnie odbywały się się dwie imprezy: Galicyjskie Spotkania Jazzowe i Święto  Ogrodów Muszyńskich. Była więc muzyka jazzowa, a obok niej - warsztaty ceramiczne i archeologiczne, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji. Na zakończenie można było obejrzeć przepiękny koncert zespołu Muszyniacy – mówi Izabela Bajorek, dyrektor MGPK w Muszynie.

W specjalnej strefie można spotkać postacie z baśni i legend. W Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła przy Dworze Starostów organizowane są warsztaty archeologiczne oraz ceramiczne dla najmłodszych. Dzieci mogą czuć się tutaj  jak odkrywcy, wykopując spod piasku imitację ludzkiego szkieletu.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu