Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
07/04/2022 - 20:30

Muszyna: do Słowacji już bez paszportu covidowego. Szykujcie rowery i w drogę!

Od 6 kwietnia do Republiki Słowacji można wjeżdżać bez konieczności rejestracji w portalu eHranica, bez kwarantanny dla osób niezaszczepionych i nie posiadających paszportu covidowego. Szykujcie rowery i w drogę ścieżką dla cyklistów, która meandruje po polskiej i słowackiej stronie Popradu!

Z dniem 6 kwietnia 2022 roku zniesiono ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium.

-Od 6 kwietnia na Słowację już bez obowiązku rejestracji przed przekroczeniem granicy. A zatem szykujcie rowery. -zachęca Jan Golba, burmistrz Muszyny

-Jak tylko pogoda pozwoli ruszamy malowniczą trasą EuroVelo 11. No to w trasę. Choćby nawet do Helsinek!

Na terenie gminy Muszyna powstała ścieżka rowerowa, wraz z kładkami, która meandruje po polskiej i słowackiej stronie. 

Osoby wjeżdżające do Słowacji z zagranicy, w tym również osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, nie są obowiązane do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny.

Nadal pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, urzędach, sklepach, budynkach sportowych i kulturalnych, podczas imprez masowych oraz w transporcie publicznym (taxi, pociągi, autobusy, tramwaje, trolejbusy). Wszystkie polsko-słowackie przejścia graniczne są otwarte dla ruchu osobowego i towarowego. (MK) fot (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu