Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
24/11/2021 - 20:35

Muszyna: burmistrz dementuje plotki o kandydowaniu w wyborach samorządowych 2023

Krążą plotki i snute są przypuszczenia, że jakoby burmistrz Muszyny Jan Golba miałby wystartować w wyborach samorządowych 2023 jako kandydat w innej miejscowości. Co na to włodarz uzdrowiska nad Popradem?

Burmistrz Muszyny Jan Golba w wyborach samorządowych 2018 nie miał kontrkandydatów. Gospodarz uzdrowiska nad Popradem uzyskał 86 procentowe poparcie. W kadencji 2018-2023 kontynuuje inwestycje, które rozpoczął w poprzednich latach.

-Co będzie w październiku 2023 roku, czyli za dwa lata? Naprawdę tego nie wiem, choć coraz więcej osób pyta mnie, czy będę ponownie ubiegał się o funkcję burmistrza Muszyny.-wyjaśnia burmistrz Jan Golba

-Rodzą się różne plotki i snute są różne przypuszczenia. A zatem, aby przeciąć jakiekolwiek spekulacje i plotki jednoznacznie odpowiadam. Jeżeli Opatrzność i zdrowie mi na to pozwoli, a społeczeństwo Muszyny będzie tym zainteresowane, to poważnie rozważę ponowny start w wyborach na burmistrza Muszyny, a nie innej miejscowości.

-Przede mną jeszcze dwa lata obecnej kadencji. Chciałbym je wykorzystać do zrealizowania takich inwestycji, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią Muszynę i okoliczne miejscowości.- dodaje włodarz uzdrowiska nad Popradem.

-Chcę jednoznacznie stwierdzić, że wspólną pracę ze społeczeństwem Muszyny, rozpoczętą już w 2009 r., oceniam bardzo dobrze.

Wybory samorządowe odbędą się za dwa lata, w 2023 roku. Kadencja władz lokalnych rozpoczęła się w 2018 roku i trwa 5 lat. W trakcie wyborów samorządowych wyznaczeni zostaną nowi członkowie rad gmin (również rad miast na prawach powiatu),  rad powiatów i sejmików województw oraz jednoosobowych organów wykonawczych gmin – wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.Dziękujemy za przesłanie błędu