Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
19/12/2013 - 07:55

Mularczyk na posła do Brukseli! Tak chce Zbigniew Ziobro

Podczas antykorpucyjnego kongresu Solidarnej Polski w Krakowie wybrano władze partii i dyskutowano m.in. o zbliżających się eurowyborach.
Stary-nowy prezes SP Zbigniew Ziobro zapowiedział w sobotę, że na początku roku przedstawieni zostaną kandydaci partii do Parlamentu Europejskiego.
- Będą to znane postacie. To będzie nasza siła, bo pamiętajmy, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbywają się w wielkich okręgach wyborczych i tam twarz lidera ma ogromne znaczenie – podkreślił Ziobro.
Jak zdradził Ziobro na listy do PE będzie rekomendował: Beatę Kempę, Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego, Arkadiusza Mularczyka, Piotra Szeligę, jeśli oni sami zgodzą się na start. - Z początkiem roku wszystko w tej kwestii będzie jasne – dodał.
                 *
- Decyzji o kandydowaniu do Paramentu Europejskiego jeszcze nie podjąłem - mówi poseł Mularczyk. Tłumaczy, że dla Solidarnej Polski będą to pierwsze wybory, w których jego partia będzie chciała udowodnić, że nie jest efemerydą polityczną, lecz na trwałe wpisała się w polską scenę polityczną.
- Dlatego to są dla nas bardzo ważne wybory. Jesteśmy przekonani, że mamy wyższe poparcie społeczne, niż dają nam dzisiaj sondaże i nie wykluczam, że wesprę swoim nazwiskiem listę wyborczą w naszym okręgu - mówi Mularczyk.
(s), wpolityce
fot. ziobro.linukspl.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)