Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
10/02/2023 - 08:00

Mszalnica będzie miała kanalizację. Kamionka Wielka właśnie podpisała umowę

Bardzo dobre wieści dla mieszkańców gminy Kamionka Wielka. Gmina właśnie podpisała umowę na budowę kanalizacji w tej miejscowości.

Wójt Andrzej Stanek podpisał umowę na realizację pierwszego etapu zadania, który obejmuje obszar wzdłuż drogi powiatowej od granicy z Mystkowem, do Szkoły Podstawowej w Mszalnicy (przysiółki: Poczekaj, Wendołek, Styrek).

- Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wartość inwestycji wyniesie to aż 2 960 000 złotych. Zgodnie z umową termin realizacji to 16 miesięcy od daty zawarcia umowy – wyjaśnia wójt.

Zobacz też: Aż 3 linie podmiejskie MPK zmieniają trasy. Sprawdź nowy rozkład

Jednocześnie przygotowywane jest postępowanie, które ma wyłonić wykonawcę, który zaprojektuje sieć kanalizacyjną dla drugiego etapu przedsięwzięcia, czyli dla obszaru od Szkoły Podstawowej w Mszalnicy do granicy z Cieniawą.

- Opracowanie dokumentacji projektowej pozwoli nam ubiegać się o środki zewnętrzne, niezwłocznie po ogłoszeniu naborów – podkreśla Stanek.

Ważne. Lada dzień wykonawca ruszy w teren, bo trzeba uzgodnić trasę sieci i zebrać zgody od właścicieli nieruchomości, przez które sieć będzie przebiegać. – Proszę zatem mieszkańców o wyrozumiałość – apeluje gospodarz Kamionki Wielkiej. ([email protected] Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)

Dziękujemy za przesłanie błędu