Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
01/12/2020 - 20:15

MRÓZ! Nie uwierzycie, ile będzie dziś na minusie w nocy w Nowym Sączu

Wreszcie przyszła zima, choć ta kalendarzowa nastanie dopiero 21 grudnia. Co prawda śniegiem tylko na Sądecczyźnie poprószyło, ale za to od razu przymroziło. Tej nocy będzie zimno aż strach. Temperatura spadnie szesnaście kresek poniżej zera. Tych, którzy parkują auta pod chmurką, może czekać ciężki poranek. Czy akumulatory wytrzymają takie niskie temperatury?

Czytaj też Kończą budować wielopoziomowy parking. Takiej inwestycji jeszcze u nas nie było

Skąd to nagłe ochłodzenie? Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Polska znajduje się  pomiędzy wyżem znad Rosji a ośrodkami niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej. Początek tygodnia  serwuje nam mroźne dni, ale tej nocy będą takie  temperatury, od których odwykliśmy.

Od godz. 22 do środy, do godz. 8, prognozuje się lokalnie, zwłaszcza w obniżeniach terenu, temperaturę minimalną w nocy od  minus 16 stopni  do minus 12 stopni – ostrzega IMGW. -   Poczucie chłodu zwiększy wiatr, który powieje z siłą 15 kilometrów na godzinę.

Minus 8,5 stopnia w Nowym Sączu o godz. 22

Czytaj też Nowy Sącz „na topie”. Znowu trafiliśmy na niechlubną czarną, ogólnopolską listę

Co szykuje aura na pozostałe dni tygodnia? Środa będzie słoneczna, z temperaturą 2 stopnie w ciągu dnia, w czwartek i piątek 5 stopni. Nieco cieplej zrobi się w weekend, kiedy słupki rtęci pokażą 10 stopni. Kto czeka na śnieg, nie ma dobrych wiadomości. Do końca tygodnia biały puch nie spadnie. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu