Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
10/12/2023 - 14:05

To może wywoływać naprawdę duży niepokój! Sytuacja robi się coraz bardziej poważna

Dane demograficzne kolejny raz nie napawają optymizmem. Choć w poprzednim miesiącu w Gorlicach zgonów było stosunkowo mniej niż wcześniej, to na świat przyszło bardzo niewiele dzieci. To nie są dobre informacje.

Niepokojące statystyki z Gorlic

Wszystkie gminy zwracają bardzo dużą uwagę na demografię. Nie jest jednak tajemnicą, że w naszym kraju nie wygląda najlepiej. Szczegółów o obecnych trendach każdego miesiąca dostarcza również Gorlicki Urząd Stanu Cywilnego (USC). Możemy dzięki temu poznać wiele ciekawych informacji.

Za każdym razem statystyki wyglądają inaczej. W zdecydowanej większości przypadków w ciągu roku zgony górują jednak nad narodzinami. Podobnie pod tym względem było również i tym razem.

Demografia w Gorlicach

W listopadzie zmarło 66 osób. Dla porównania, w marcu było ich 65, w kwietniu - 69, w maju - 78, w czerwcu - 79, w lipcu - 53, a w sierpniu - 64, we wrześniu - 76, a w październiku - 75. Liczba jest zatem niższa niż w dwóch poprzednich miesiącach. Jednocześnie jest jednak wyższa niż rok temu o tej samej porze. Wówczas zmarły 63 osoby. 

W ubiegłym miesiącu na świat przyszło 33 dzieci. W marcu było ich 68, w kwietniu - 41, w maju - 69, w czerwcu - 51, w lipcu - 41, w sierpniu - 67, we wrześniu - 57, a w październiku - 56. Wygląda to zatem bardzo niepokojąco. Liczba jest dwukrotnie mniejsza od zgonów, a jednocześnie najniższa od miesięcy. Dodajmy, że przed rokiem w tym samym czasie urodziło się 39 dzieci.

Gorlicki USC informuje także, że w poprzednim miesiącu zawartych zostały 8 małżeństw i doszło do 7 rozwodów. Ponadto, 144 osoby odebrały dowody osobiste oraz zarejestrowano 5 działalności gospodarczych i 5 zakończono. ([email protected], fot.: IM/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu