Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
21/06/2021 - 15:05

Może być krucho z wodą w kranach. W Podegrodziu apelują o ograniczenie w zużyciu

Ważne informacje dla mieszkańców gminy Podegrodzie korzystających z gminnego wodociągu. W związku z bardzo wysokimi temperaturami jest apel o ograniczeniu w użyciu wody. I tak ma być do 25 czerwca. Szczegóły?

Posucha w wodociągu? Apel o ograniczenie w zużyciu wody w Podegrodziu

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej W Podegrodziu Ewelina Skuza zaapelowała dziś oficjalnie do mieszkańców samorządu, którzy korzystają z gminnego wodociągu o ograniczenie zużycia wody w celach inne niż spożywcze i sanitarne. O co chodzi? O to, by do najbliższego piątku mieszkańcy nie używali wody z sieci do mycia samochodów, podlewania trawników i napełniana basenów.

Jak nas poinformował dzisiaj zastępca Skuzy, Sebastian Popardowski ograniczenie wprowadzane jest prewencyjnie – w sieci nie odnotowano jeszcze żadnych niepokojących spadków ciśnienia. – Ale widzimy jak wygląda sytuacja, temperatura 30 stopni panuje już od kilku dni i nic nie wskazuje na to, żeby pogoda zmieniła się w najbliższym czasie – zaznacza nasz rozmówca.

A my przypomnijmy, że woda do wodociągu dostarczana jest z czterech podziemnych ujęć. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021