Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
25/08/2018 - 15:55

Most heleński zostanie oddany w terminie - zapewnia prezydent Ryszard Nowak

Nie ma żadnych opóźnień przy budowie nowego mostu heleńskiego - zapewnia prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. Nowa przeprawa ma być oddana do użytku pod koniec grudnia tego roku.

Potężny, stalowy ruszt nowego mostu heleńskiego połączył w ubiegłym tygodniu oba brzegi Dunajca. Ostatni element wmontowano w ruszt w ten poniedziałek.

Zobacz także: Ostatni element rusztu mostu heleńskiego już na swoim miejscu. Brawa dla ekipy!

Wczoraj prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak przyjechał na plac budowy przeprawy. Zobaczył, w jakiej fazie robót znajduje się budowa mostu, na który sądeczanie czekają z niecierpliwością. Rozmawiał z wykonawcą. Miał też możliwość zobaczenia budowanej gigantycznej konstrukcji z wysokości podpór tymczasowych (kilka metrów nad korytem Dunajca), na których codziennie pracuje sztab ludzi.

Prezydent Nowak zapewnił, że ta jedna z najważniejszych dla miasta inwestycji postępuje zgodnie z harmonogramem.

- W trwających pracach nie ma żadnych opóźnień - stwierdził prezydent Nowak. - Most zostanie oddany w terminie – zapewnił.

Obecnie wykonawca montuje do stalowej konstrukcji rusztu elementy poprzeczne. Równolegle będą instalowane elementy węzgłowia, które następnie połączą się z potężnymi łukami mostu. One zostaną przywiezione we wrześniu do Nowego Sącza także w elementach. Ich stawianie będzie również trudną, logistyczną operacją.

Wykonawca musi w pierwszej kolejności na stalowej konstrukcji postawić kilka wysokich podpór tymczasowych

Prezydent miał też możliwość przyjrzenia się postępowi prac na budowanym pod zamkiem nowym rondzie. Wkrótce zostanie ono ukończone.

- Sądeczanie będą mogli z niego korzystać już w pierwszym tygodniu września - mówi prezydent Nowak.

[email protected], źródło: własne, UM w Nowym Sączu, Fot. IM., UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe