Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
20/08/2018 - 20:30

Most heleński POŁĄCZONY! BRAWO. Stalowy element spiął obie części rusztu ZDJĘCIA

Sądeczanie, którzy od kilku miesięcy śledzą z uwagą postępy budowy nowego mostu heleńskiego powinni zapamiętać dzisiejszą datę. Dlaczego? Dzisiaj obie części nowej przeprawy spiął jeden z dwóch ostatnich stalowych elementów.

Trudna operacja zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym rozpoczęła się na budowie mostu heleńskiego rano, przed godziną ósmą. Dwa potężne dźwigi stojące po obu stronach stalowego rusztu na platformach usypanych w korycie Dunajca podniosły do góry stalowy element. Jeden z dwóch spinających obie części potężnej konstrukcji płyty. Ruszt przez kilka tygodni rósł na oczach sądeczan, zarówno od strony osiedla Helena, jak i od strony ruin sądeckiego zamku.

- Dzisiaj został zamontowany element rusztu - ostatni od strony dolnej wody - mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Była to niezwykle trudna operacja, bo element musiał być wpasowany między konstrukcje obu części rusztu dosłownie na milimetry. Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja.

Montaż wpasowanego elementu trwał przez kilka godzin. Jutro na swoim miejscu znajdzie się już ostatni element stalowego rusztu.

- Do niego będą montowane odciągi - dodaje dyrektor MZD w Nowym Sączu.

Na przygotowany ruszt wykonawca następnie wyleje betonową płytę, a na niej zostanie położony asfalt.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu uważa, że termin zakończenia budowy nowego mostu heleńskiego czyli koniec grudnia br.  jest jak najbardziej aktualny.

- Oby tylko nic nie pokrzyżowało tych planów - dodaje Mirek. - Mam tu na myśli złą pogodę.

[email protected], fot. IM.  

Most heleński połączony! BRAWO

Most heleński połączony! BRAWO
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik