Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 lutego. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
20/06/2018 - 18:25

Most heleński: Na Helenie stanęły już stelaże ekranów ochronnych

Na osiedlu Helena w Nowym Sączu przy trzech budynkach stojących nieopodal budowy nowego mostu heleńskiego postawiono już konstrukcje, do których będą przymocowane ekrany ochronne. Prace postępują także na terenie rozebranej starej przeprawy.

Ochronne ekrany, które mają chronić mieszkańców przed hałasem będą zamontowane przed kilkupiętrową kamienicą stojącą naprzeciwko wyburzonej „białej” kamienicy u zbiegu ulic Krakowskiej i Dunajcowej i przy dwóch parterowych domach. W tym jednym zlokalizowanym w pobliżu obecnie prowadzonej budowy.

Na placu nie ma już śladu po tonach gruzu, w który zamieniła się płyta starego mostu heleńskiego. Teraz dominuje tam przede wszystkim ciężki sprzęt.

- Skupiamy się na przygotowaniu podpór tymczasowych – mówi Sebastian Nowak, kierownik budowy z firmy Banimex, będącej wykonawcą tej olbrzymiej inwestycji. – Oczywiście prowadzimy także szereg innych, niezbędnych prac. Najprawdopodobniej w piątek zaczniemy lać betonowe fundamenty nowego mostu heleńskiego.

Kilka dni temu została wyburzona „biała” kamienica przy ul. Krakowskiej. Większość gruzu została już wywieziona. Na tym miejscu powstanie nowoczesne rondo.

[email protected], Fot. IM. 

Most heleński

Most heleński
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu