Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
05/12/2022 - 07:20

Morawiecki? Tusk? Miller? Olszewski? Kto jest najlepszym premierem III RP

W polityce każdego dnia dzieje się bardzo, a preferencja wyborcze zmieniają się dość często. Na przestrzeni ostatnich 30 lat stanowisko premiera naszego kraju zajmowało 14 osób. Kto z nich był najlepszy? Znamy już wyniki naszej sondy.

Wybory w 2023 roku

Nadchodzi bardzo ciekawy czas w polityce. Jesienią przyszłego roku odbędą się wybory parlamentarne. Rozpoczną one tym samym prawdziwy maraton, bo w kolejnych latach czekają nas także wybory do parlamentu europejskiego, samorządowe oraz prezydenckie.

Już teraz na bieżąco poznajemy preferencje polityczne mieszkańców naszego regionu. Wszystko dzięki sondom, które regularnie publikujemy na naszym portalu. Dotyczyły już kilka kwestii miejskich oraz ogólnopolskich. Wszystko znajdziecie TUTAJ.  

Najlepszy polski premier

Niedawno zapytaliśmy mieszkańców naszego regionu, kto ich zdaniem był najlepszym polskim premierem w okresie III RP. Głosować mogli na 14 osób, które zajmowały w tym czasie to stanowiska. Kto wygrał?

Jak się okazuje, największą sympatią sądeczan cieszą się wspólnie lider PO – Donald Tusk (30,8 proc.) oraz obecny premier, a więc Mateusz Morawicki (29,8 proc.) Zagłosowało na nich ponad 60 proc. osób. Trzecie miejsce zajął Leszek Miller (11,5 proc.), a czwarte Jan Olszewski (10,6 proc.). Pełne wyniki (sonda wciąż działa) znajdziecie TUTAJ.

Głosowanie pokazuje, że sądeczanie są w tej sprawie mocno podzieleni. Wkrótce na naszym portalu kolejne polityczne sondy! ([email protected], fot.: MK/ zdjęcie ilustracyjne)

Dziękujemy za przesłanie błędu