Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
13/12/2019 - 12:45

Montują oświetlenie na Kocich Plantach i w końcu będzie tu monitoring

Mamy doskonałe wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza – już w przyszłym tygodniu włączone zostaną nowe lampy oświetleniowe na Kocich Plantach i wzdłuż schodów prowadzących stąd na osiedle Wólki. Kładziona jest też instalacja niezbędna do uruchomienia tutaj monitoringu.

Montują oświetlenie na Kocich Plantach i w końcu będzie tu monitoring

Zobacz też: Nowy Sącz: Google wie lepiej: te planty nazywają się… No właśnie, jak?

Okolice Kocich Plant przejdą w najbliższym czasie całkowitą metamorfozę. Dotychczasowe skrzyżowanie u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Grodzkiej i Kunegundy przebudowane zostanie na rondo. Później – w zależności od możliwości technicznych i finansowych – sam plac ma zostać zagospodarowany na cele rekreacyjne.

Jak zaznaczał dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Grodzkiej i Kunegundy ruszą jak Sądeckie Wodociągi i koncern energetyczny Tauron wykonają tu swoje prace związane z przełożeniem i modernizacją sieci. Na szczegóły zagospodarowania samego skweru trzeba jeszcze zaczekać, ale już wiemy, że zarząd osiedla Szujskiego liczy, że miejsce to będzie nawiązywać bezpośrednio do nazwy: Kocie Planty i będzie tu coś więcej niż tylko ławki czy jakaś huśtawka dla dzieci.

Montują oświetlenie na Kocich Plantach i w końcu będzie tu monitoring

Zobacz też: Kolejny drogowy Armagedon już tuż tuż. Rusza budowa ronda koło Kocich Plant

Dziś z kolei spotkaliśmy na Kocich Plantach ekipę budowlaną, która już kończy prace przy kolejnym ważkim i wielokrotnie sugerowanym przez mieszkańców przedsięwzięciu. Dobiegają właśnie końca prace przy instalacji lamp oświetleniowych na samych plantach i wzdłuż schodów prowadzących na osiedle Wólki. Lampy mają zostać włączone już w przyszłym tygodniu. Jednocześnie ta sama ekipa zainstalowała już tzw. rurarz niezbędny do położenia instalacji miejskiego monitoringu.

My przy okazji przypomnijmy, że do niedawna miejski monitoring dysponował jedynie jedenastoma kamerami, z których część już była mocno wysłużona. W budżecie miasta na 2019 zarezerwowano jednak aż ćwierć miliona złotych na ich wymianę i montaż kolejnych 30. W pierwszej kolejności monitoring ma objąć dodatkowo ulicę Lwowską na odcinku rynku aż do stacji CPN w Gołąbkowicach. Docelowo w ciągu dwóch lat kamer ma być 200 i mają one działać w oparciu o sieć światłowodową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe