Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/11/2020 - 13:10

Mobilny PSZOK w Korzennej zamknięty z powodu koronawirusa

Zaostrzone wymogi sanitarne i epidemiologiczne mają wpływ na gospodarkę odpadami komunalnymi. Świadczy o tym chociażby decyzja władz gminy o zamknięciu punktu selektywnej zbiórki odpadów w Korzennej. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu br., w początkowej fazie pandemii.

Urząd gminy w Korzennej poinformował o zamknięciu mobilnego punktu selektywnej zbiórki odpadów przy siedzibie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mogilnie (MPSZOK). Punkt był czynny dla mieszkańców w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godzinach między 8 a 14. Decyzja o jego zamknięciu jest podyktowana sytuacją związaną z dynamicznym, globalnym i trudnym do opanowania rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a także troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Punkt selektywnej zbiórki odpadów był nieczynny również na początku kwietnia, z uwagi na pierwszą falę pandemii.

Czytaj też: Korzenna: nie żyje Jan Cisoń, były sołtys Słowikowej

W mobilnym PSZOK-u przyjmowane są między innymi przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie, akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony oraz inne odpady, które nie nadają się do wyrzucenia do zwykłego kosza.

Szczegóły dotyczące wstrzymania działalności punktu selektywnej zbiórki odpadów, a także terminy wywozu odpadów w listopadzie można sprawdzić na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Korzennej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu