Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
02/12/2012 - 11:57

Młodzież kontra pijani kierowcy. Tragiczne skutki picia alkoholu

Uczniowie Zespołu z Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Podegrodziu po raz kolejny włączyli się w akcję uświadamiająca niebezpieczeństwo prowadzenia pojazdu po kieliszku. Przygotowali nawet spektakl, obrazujący tragiczną historię rodziny, w której ojciec nadużywa alkoholu.
W środę 28 listopada 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Podegrodziu odbyła się niecodzienna lekcja, której głównym tematem była profilaktyka i uświadomienie, czym grozi jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Uczestniczyli w niej rodzice uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
- Nasza placówka po raz czwarty przystąpiła do kampanii społecznej Trzeźwa Małopolska „no promil – no problem” pod patronatem lokalnym Wójta Gminy Podegrodzie pani Małgorzaty Gromali – informuje dyrektor Zespołu, Krystyna Dąbrowska.
Cel kampanii to zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Chodzi o to, by nie pozostawać biernym widząc, że ktoś pijany chce jechać samochodem, jak też uświadomienie kierowcom, co się z nimi dzieje, gdy w ich organizmie znajdzie się alkohol.
- Poprzez dziania podejmowane w szkole i środowisku lokalnym pragniemy zwrócić uwagę na to niepokojące zjawisko – mówi dyrektor Dąbrowska.
W ramach akcji „no promil – no problem” uczniowie oraz rodzice otrzymali specjalne materiały edukacyjne.
- Mocnym akcentem akcji było przedstawienie występ gimnazjalnego koła teatralnego „BIS” – mówi Krystyna Dąbrowska. - Na spotkanie z rodzicami młodzi artyści przygotowali spektakl pt. „Dzwonek”. Obrazował on tragedię, jaka rozegrała się w rodzinie, w której ojciec nadużywa alkoholu. Przedstawienie zwróciło uwagę na wyniszczające całą rodzinę konsekwencje wielkiej choroby XXI wieku – podsumowuje.
Dopełnieniem tej niezwykłej lekcji były recytacje wierszy, które ukazywały losy dzieci odrzuconych przez rodziców. Spotkanie zakończyło się wezwaniem, który stanowił apel księdza Jana Twardowskiego” „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.”

Zygmunt Gołąb

fot. ZSPG Podegrodzie


Dziękujemy za przesłanie błędu