Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
04/12/2021 - 23:45

Młody mężczyzna spadł ze szczytu Sokolicy. Ratownicy znaleźli jego ciało

Mężczyzna, którego ciało odnaleziono w sobotę, 4 grudnia, nie przeżył upadku z dużej wysokości.

O tragicznej śmierci w górach poinformowała Grupa GOPR Sekcja Szczawnica. – Ratownicy odnaleźli ciało turysty pod ścianą Sokolicy w Pieninach Właściwych. Na miejscu działają policjanci i prokuratura w celu ustalenia przebiegu wypadku. W działaniach bierze udział Straż Parku Pienińskiego – napisali ratownicy GOPR w mediach społecznościowych.

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR poszukiwali ciała pod południowymi ścianami szczytu Sokolica. W rozmowie z portalem podhale24.pl mówili, że już charakter zgłoszenia świadczył o upadku z dużej wysokości. Jak na razie udało się ustalić, ofiarą tragicznego wypadku jest młody mężczyzna. W poszukiwaniach brało udział 20 ratowników. Policja i prokuratura badają, jak doszło do tego wypadku.

Wysokość szczytu Sokolica, położonego w Pieninach to 747 metry nad poziomem morza. Ratownicy przypominają o zachowywaniu szczególnej ostrożności podczas górskich wędrówek, ponieważ w górach panują obecnie trudne warunki. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. Facebook: GP GOPR Sekcja Szczawnica)Dziękujemy za przesłanie błędu