Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
26/10/2022 - 18:15

Milion z hakiem! Zima na drogach w Starym Sączu będzie wyjątkowo kosztowna

O 20 procent, o tyle droższe są oferty na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Stary Sącz w tym sezonie. Jednocześnie samorząd podjął decyzję o zwiększenie obowiązków w tym zakresie spoczywających na Zakładzie Gospodarki Komunalnej.

Milion z hakiem! Zima na drogach w Starym Sączu będzie wyjątkowo droga

- Przeprowadziliśmy przetargi na zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Stary Sącz. Muszę powiedzieć, że nie było wielkim zdziwieniem, że oferty, które otrzymaliśmy są znacząco wyższe, średnio o 15, 20 procent wyższe niż te, które mieliśmy w zeszłym roku - informował na ostatniej sesji burmistrz Jacek Lelek przypominając, że i zeszłoroczne wyceny były znacznie wyższe od tych z roku 2020. – Czyli przez dwa lata mieliśmy niezwykły progres na niektórych obszarach, obwodach sięgające nawet 80 procent. No nie ma się co dziwić. Ceny paliwa, ceny robocizny, wszystko dzisiaj drożeje.

Zobacz też: Tylko 67 złotych za metr sześcienny drewna opałowego? Zobacz jak je kupić w takiej cenie

- Dobra wiadomość jest taka, że wszędzie otrzymaliśmy oferty (na każdy obwód – dop. red.) dodaje burmistrz, ale łączna suma ofert jest taka, że trzeba do niej się mocno przygotować szczególnie w kontekście budżetu na 2023 roku, który jak podkreśla Lelek - na razie jest bardzo mocno przygotowywany i rodzi się we łzach. Ale tak naprawdę umowy będzie można zawrzeć już po tym, jak radni uchwalą Wieloletnią prognozę finansową gmin. Taka prognoza została uchwalona już wczoraj.

Przy okazji szef starosądeckiego samorządu przypomniał, że w zakresie zimowego utrzymania dróg gmina jest podzielona na 12 obwodów o zróżnicowanej wielkości. Przetargi były robione równocześnie, ale dla każdego z obwodów osobno. – Ale taki największy obszar, tak jak w zeszłym roku, będzie odśnieżał Zakład Gospodarki Komunalnej. Robimy to wewnętrznymi siłami. Z tą tylko różnicą, że w tym roku Zakład Gospodarki Komunalnej będzie odśnieżał też znaczącą część Barcic Dolnych i Barcic. (…) Gdyby się udało podpisać wszystkie umowy po najniższych cenach (oferty są jeszcze analizowane pod kątem merytorycznym – dop. red), to będzie to 1 milion 30 tysięcy złotych. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu