Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
04/10/2022 - 15:15

Mieszkanie zamienili w świetlicę. To będzie królestwo gospodyń wiejskich

W Roztoce Wielkiej w gminie Łabowa trwa remont budynku miejscowej świetlicy. Na parterze spotykać się będą mieszkańcy. Na drugim piętrze swoje miejsce będą miały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

Zobacz również: Łabowa: tu przyjmą twój wniosek o dodatek na pellet, olej i gaz LPG. Ile pieniędzy można dostać?

Świetlica wiejska w Roztoce Wielkiej w gminie Łabowa przechodzi aktualnie remont. Wymieniana jest instalacja, okna oraz piec. Prace remontowe dotyczą głównie wewnętrza obiektu. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się mieszkanie.

Czytaj również: Wąska i stroma droga do leśnego raju. Gmina dostała środki na kolejny remont

Teraz budynek przechodzi metamorfozę, żeby jak najlepiej służyć społeczności. Na dolnej części mieścić będzie się świetlica wiejska. Tutaj odbywać się będą zebrania wiejskie i narady sołectwa. Na świetlicy swój kącik będą mieli także najmłodsi mieszkańcy Roztoki Wielkiej. W budynku będą odbywać się przedstawienia okolicznościowe i jasełka przygotowane przez uczniów.

Drugie piętro zostanie siedzibą Koła Gospodyń Wiejskich w Roztoce Wielkiej. Tam gospodynie będą mogły razem spędzać czas i przygotowywać regionalne potrawy, które rozsławiają gminę Łabowa i całą Sądecczyznę podczas kiermaszów, jarmarków i innych wydarzeń.

Gmina Łabowa musi zakupić jeszcze odpowiedni sprzęt, który zapewni prawidłowe funkcjonowanie świetlicy. Zakupione zostaną m.in. stół konferencyjny, krzesła, zestaw nagłaśniający, kuchenka indukcyjna z piekarnikiem, lodówka z zamrażarką czy zmywarka.

To może Cię zainteresować: Na czym w zimie będą oszczędzać gminy? Mamy nadzieję, że nie na oświetleniu

Na doposażenie świetlicy w Roztoce Wielkiej samorząd pozyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego. Na zakup potrzebnego sprzętu przeznaczono 21 tysięcy złotych. Dofinansowanie stanowi 70 procent kosztów całego przedsięwzięcia. ([email protected], fot. UG Łabowa)Dziękujemy za przesłanie błędu