Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
25/05/2020 - 20:10

Mieszkańcy Zabełcza protestują. Nie chcą drugiego masztu telefonii

Już wkrótce na jednej z działek na osiedlu Zabełcze w Nowym Sączu może stanąć maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiają się tej inwestycji tym bardziej, że w pobliżu jest już jeden maszt. Poprosili o interwencję redakcję "Sądeczanina". Już dziś będziecie mogli obejrzeć cały materiał filmowy ze spotkania z mieszkańcami Zabełcza.

- Na naszym osiedlu mamy już jeden maszt, teraz ma powstać drugi. Nikt nie pytał nas o zgodę. O sprawie zostali poinformowani jedynie właściciele działek sąsiadujących z terenem, na którym ma zostać wybudowany nowy maszt – wyjaśniają mieszkańcy.

Jednogłośnie powtarzają, że kolejny - już drugi - maszt telefonii komórkowej może być szkodliwy dla ich zdrowia. Może się to również przełożyć na wartość działek budowlanych, których tam jest sporo.  

Mieszkańcy Zabełcza napisali pismo, które złożyli w urzędzie miasta. Podpisało się pod nim kilkaset osób. Martwią się jednak, że ich starania na nic się zdają, dlatego poprosili o pomoc dziennikarzy portalu Sądeczanin.

Już dziś będziecie mogli obejrzeć cały materiał filmowy ze spotkania z mieszkańcami Zabełcza. Zachęcamy was do śledzenia naszego portalu.

RG [email protected], Fot. DSDziękujemy za przesłanie błędu