Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
29/06/2018 - 14:45

Mieszkańcy wzięli sprawę w swoje ręce. Wywalczyli światła na ul. 1 Brygady

Mieszkańcy osiedli Gorzków i Wojska Polskiego wywalczyli światła. Miłosz Drożdż, jeden z inicjatorów społecznej akcji zbierania podpisów pod petycją o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, nieopodal skrzyżowania ul. 1 Brygady i Freislera w Nowym Sączu jest przekonany, że ta akcja rozpoczęła, tak naprawdę batalię o zmianę organizacji ruchu na tym odcinku drogi.

W tym rejonie miasta zawsze panuje bardzo duży ruch samochodów. Część kierowców niestety jeździ tą trasą z dużą prędkością. Od wielu mieszkańców z osiedli Gorzków i Wojska Polskiego wielokrotnie słyszeliśmy, że przez przejścia dla pieszych nie przechodzą, ale dosłownie przebiegają z duszą na ramieniu. Nigdy nie wiadomo, czy pędzące auto zdąży wyhamować.

 - Cieszę się bardzo, że ta inwestycja w końcu nabrała tempa po wielomiesięcznym oczekiwaniu – mówi Miłosz Drożdż, jeden z inicjatorów akcji. – Nasza społeczna akcja zbierania podpisów pod petycją do prezydenta Ryszarda Nowaka rozpoczęła tak naprawdę batalię o zmianę organizacji ruchu na tym odcinku drogi. Przykro jest stwierdzić, ale przez ostatnie lata osoby, które mogły coś w tym temacie zrobić nie zrobiły w zasadzie nic konkretnego. Dopiero nasza społeczna akcja i zryw nagle wzbudziły wielkie poruszenie i zainteresowanie sprawami bezpieczeństwa.

Miłosz Drożdż przyznaje, że mieszkańcy w petycji złożonej do władz miasta sugerowali wprawdzie, że najlepszym rozwiązaniem byłby montaż świateł na skrzyżowaniu ulic Freislera i I Brygady, ale, jak twierdzi to jeszcze nie koniec starań o to, aby na ulicy 1 Brygady można było bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

- Na razie zaproponowane i zrealizowane rozwiązanie przez Miejski Zarząd Dróg nas satysfakcjonuje – przyznaje Miłosz Drożdż. – Mam nadzieję, że krok po kroku uda się zmienić organizację ruchu na tym odcinku drogi. Czekamy z niecierpliwością na  zbudowane planowanego ronda, które powinno rozwiązać problem.

Warto też wspomnieć, że w akcję zbiórki podpisów pod petycją zaangażowało się naprawdę wiele osób, w tym również współinicjatorka Renata Szołdra. To mieszkańcy obu osiedli dopięli swego.

- Pragnę podziękować koleżance Renacie i innym osobom za ogrom pracy, które wykonały w przygotowanie tej zbiórki, zbieranie podpisów. Dziękuję mieszkańcom za udzielone wsparcie – dodaje pan Miłosz. – Dziękuję też władzom miasta i dyrektorowi Miejskiego Zarządu Dróg za zrealizowanie tej inwestycji i czekamy na obiecane rondo.

[email protected], Fot. M. D.

Są światła na ul. 1 Brygady
Są światła na ul. 1 Brygady


Dziękujemy za przesłanie błędu