Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
14/01/2020 - 06:40

Mieszkańcy Niecwi kontra Mo-Bruk. Trwa protest [WIDEO]

Kilkudziesięciu mieszkańców gminy Korzenna zebrało się w sobotę rano pod siedzibą firmy Mo-Bruk. Protestują przeciwko pomysłowi rozszerzenia działalności zakładu, który zajmuje się przetwarzaniem odpadów niebezpiecznych i utylizacją śmieci. Prezentujemy materiał z interwencji ”Sądeczanina”.

Mieszkańcy Niecwi czują się lekceważeni – ich zdaniem władze gminy ignorują prośby o wsparcie w walce ze spółką. Skarżą się także na dolegliwości zdrowotne, spowodowane złą jakością powietrza. Przede wszystkim jednak doskwiera im hałas i smród, wydobywający się z terenu zakładu. Z Mo-Brukiem próbują walczyć już od wielu lat – niestety bezskutecznie.

Zobacz też: Hiroszima w Niecwi. Mieszkańcy walczą o godne życie 

Zdaniem mieszkanki Niecwi, pani Anny Łaś, w sąsiedztwie Mo-Bruku nie da się normalnie żyć. – Siedzimy w domach jak w więzieniu. Nie można posiedzieć na zewnątrz, wywiesić prania ani wyjść z dziećmi na spacer – opowiada. - Mieszkam 6 kilometrów stąd, w Jasiennej. Współczuję tym, którzy muszą tu mieszkać – mówi Maria Domin. Nie wyobrażam sobie, jak można tu funkcjonować. To przerażające!

Do sprawy wrócimy. 

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu