Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
16/05/2023 - 15:25

Mieszkańcy chcą odwołać radnego Tadeusza Gajdosza z Zarządu os. Nawojowska. Zebrali 220 głosów

220 mieszkańców os. Nawojowska podpisało się pod odwołaniem Tadeusza Gajdosza z funkcji członka Zarządu Osiedla Nawojowska. Powodem jest głosowanie Rady Miasta Nowego Sącza z 13 września 2022 roku, kiedy Gajdosz poparł przystąpienie do prac nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni, dając „zielone światło” do budowy spalarni śmieci przy ul. 22 Listopada.

Już 8 maja podczas dyskusji publicznej nad projektem zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przy ul. 29 Listopada, gdzie miałby powstać prywatna spalarnia śmieci, padały z sali głosy niechęci wobec radnego Tadeusza Gajdosza. 12 maja do przewodniczącej Zarządu Osiedla Nawojowska Bogumiły Pawlikowskiej trafił wniosek o odwołanie go z funkcji członka zarządu osiedla podpisany przez 220 mieszkańców.  

- Mieszkańcy mają prawo prosić taki czy inny wniosek. Tadeusz Gajdosz jest wieloletnim członkiem zarządu naszego osiedla, wiele udało nam się razem zdziałać, ale niestety sprawa spalarni i jego decyzji podczas głosowania podzieliła mieszkańców  – tłumaczy Bogumiła Pawlikowska, przewodnicząca Zarządu os. Nawojowska.

Losy Gajdosza rozstrzygną się na najbliższym zebraniu Zarządu os. Nawojowska. Wcześniej 24 maja mieszkańcy spotkają się, aby kolejny raz porozmawiać o spalarni śmieci.

- Mieszkańcy mogą złożyć taki wniosek, na tym polega demokracja. Jest duża grupa, która popiera go, ale także są przeciwnicy - komentuje Tadeusz Gajdosz.  - Problem spalarni śmieci jest bardzo złożony, a ja jako radny jestem odpowiedzialny za całego miasto, nie tylko osiedla. To trudny temat, z którym musza się zmierzyć mieszkańcy całego Nowego Sącza i jego radni – dodaje  Gajdosz, który chciałby, aby także na publicznym spotkaniu porozmawiać o wniosku mieszkańców za jego odwołaniem.

[email protected], fot. JB
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu