Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
20/12/2019 - 13:25

Mieszkańcom Klimkówki grozi brak wody na święta

Zamieszkujący tereny Klimkówki w gminie Ropa od kilku dni borykają się z problemami z dostawą wody. Samorządowcy z Ropy w kryzysowej sytuacji postarają się nie zostawić mieszkańców samych sobie.

Mieszkańcy Klimkówki skarżą się na brak wody

Przerwy w dostawie wody występujące od soboty spędzają sen z powiek mieszkańcom Klimkówki, którzy skontaktowali się z redakcją Sądeczanina. Problem jest na tyle poważny, że istnieje zagrożenie, iż mogą zostać bez wody na święta. – Niestety ze względu na położenie miejscowości Klimkówka na trudnych terenach, sprawa jest skomplikowana i utrudnia prowadzenie odwiertów studni. Poza tym jako gmina nie jesteśmy właścicielem sieci wodociągowej, która należy do Wód Polskich,  mających umowę ze starostwem powiatowym – wyjaśnia wójt gminy Ropa, Karol Górski.

Na razie samorządowcy z gminy Ropa nie odebrali żadnych, oficjalnych sygnałów o niedoborach wody, ale mieszkańcy mogą w razie czego liczyć na ich pomoc . – Nie dotarło do mnie żadne zgłoszenie o problemie z dostawami wody, ale proszę zgłaszać się bezpośrednio do Urzędu Gminy.  Jeśli dowiem się o takim problemie mieszkańców, z pewnością będziemy starali się szybko reagować. Czynimy również starania o własne ujęcie wody, ale to inwestycja, która wymaga czasu, nawet około dwóch lat – dodaje Górski.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu