Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
03/08/2017 - 20:55

Miesięcznik "Sądeczanin". O czym piszemy w sierpniowym numerze?

Nieco znękani lipcowymi upałami nie narzekaliśmy jednak na wakacyjną nudę. W redakcji mieliśmy na przykład nadzwyczajny ruch - gościliśmy stażystów z sądeckiego „Elektryka”. Inteligentni, pracowici młodzi ludzie, poza energia, wnieśli bardzo wiele do naszej pracy. Zapewne uczą się równie dobrze jak pracują, współtworząc edukacyjny fenomen „Elektryka”, o którym rozmawialiśmy z twórcą sukcesu szkoły, dyrektorem Walentym Szarkiem.

sierpniowy SądeczaninO sukcesie szkoły i to mierzonym w skali ogólnopolskiej, traktuje rozmowa w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin" - przeczytajcie jak dyrektor Walenty Szarek zbudował podwaliny legendy. W pozostałych częściach naszego tematu numeru - a jest nim sądecka edukacja -  piszemy o rankingu szkół, rozmawiamy też o studiach z przedstawicielami dwóch szkół wyższych - PWSZ i WSB-NLU.

Czy do legendy, podobnie jak dyrektor Szarek - przejdzie też wójt Bernard Stawiarski? Na pewno w kronikach Chełmca zostanie odnotowany jako pierwszy burmistrz rozpoczynający nową erę miasta. O tym, co czeka mieszkańców Chełmca piszemy także w tym numerze.

Lipiec przyniósł też nowy etap ustaleń przebiegu „Sądeczanki” - drogi ekspresowej, której początku budowy wszyscy wyczekujemy z utęsknieniem. Konsultacje, ustalenia, rozmowy, spotkania – czy wszystko to doprowadziło do pomyślnego ustalenia przebiegu trasy? Przekonajcie się, czytając zapis rozmowy z p. wójtem gminy Łososina Dolna. W sierpniowym Sądeczaninie znajdziecie też kolejny odcinek cyklu o prapoczątkach sądeckich rodów rycerskich. Ale także utrzymany w wakacyjnej, pełnej zaskakujących informacji formie. 

- Zatrzymajmy się przy miejscu szczególnie mocno związanym z  Jeziorem Rożnowskim, być może najlepiej znanym wypoczywającym nad jego wodami plażowiczom, wędkarzom i żeglarzom, ale zarazem rzadko kojarzonym z lokalną historią. Mowa tu oczywiście o Gródku nad Dunajcem, a ściśle rzecz biorąc, o słynnej, górującej nad wodną taflą, tzw. Małpiej Wyspie – pisze Sławomir Wróblewski, odsłaniając pradawne dzieje tego miejsca... Fascynująca historia.

O wydarzeniach, które nadały kształt nowoczesnemu Nowemu Sączowi przypomina zaś w autorskim rankingu Jakub Bulzak.  Ciekaw jestem, czy macie takie samo zdanie jak autor materiału. Jeśli uważacie, że w historii miasta jest coś, co pominęliśmy, proszę byście nadesłali swoje typy. Spróbujemy we wrześniowym miesięczniku opublikować ranking najważniejszych wydarzeń w historii miasta według Czytelników "Sądeczanina". 

Zachęcam też do lektury i zgłaszania swych pomysłów także na kolejne odcinki naszej „Kopalni wiedzy”. W sierpniowym numerze piszemy o pewnym zaskakującym etapie rozwoju Ptaszkowej. Gdyby rzeczy potoczyły się nieco inaczej… No, ale przekonajcie się sami! 

Sierpniowy "Sądeczanin" to również spora dawka informacji o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych minionego miesiąca i zapowiedzi tego, co nadejdzie. Polecam choćby relacje ze Starosadeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej i kolejnej edycji Święta Dzieci Gór. Takiej porcji pełnego energii tańca, śpiewu i muzyki może nam pozazdrościć nie tylko każde miasto ale każdy region. Podsumowania każdego dnia Święta Dzieci Gór znajdziecie także w serwisie sadeczanin.info!  Tomasz Kowalski 

Okładka: IPress

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu