Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
04/05/2021 - 11:15

Miejscowi? Ukradli flagi, zniszczyli znak i barierkę na przepuście w Rytrze...

Od wczoraj wójt Rytra ma nie lada zmartwienie: po kilkumiesięcznej przerwie znów uaktywnili się miejscowi wandale. Co tym razem zniszczyli?

Tacy patrioci: ukradli flagi, zniszczyli znak i barierkę na przepuście w Rytrze

Sprawa jest poważna, i nawet nie dlatego, że jakaś banda skradła aż 15 flag wywieszonych przez samorząd z okazji Dnia Flagi. – Wandale zniszczyli znak drogowy, potłukli zwierciadło wypukłe na osiedlu Za Szkołą i urwali barierki przy przepuście. Ile będzie kosztować naprawa? Na pewno niemało – mówi Jan Kotarba.

- Ale tu nie chodzi o pieniądze, tylko przede wszystkim o bezpieczeństwo. Przecież zwierciadła mają zapewniać bezpieczny wyjazd tam, gdzie widoczność jest ograniczona a barierki, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć do czego służą przy przepuście – nie kryje irytacji włodarz gminy.

Zobacz też: Ogolili całą górę zamkową w Rytrze. Konserwator się zgodził?

Tacy patrioci: ukradli flagi, zniszczyli znak i barierkę na przepuście w Rytrze

A my przypomnijmy, że w maju zeszłego roku - cóż za zbieg okoliczności! – ktoś podpalił a tym samym zniszczył doszczętnie wiatą przystanku autobusowego. Konstrukcja wymaga gruntownej odbudowy a to wydatek rzędu nawet 20 tysięcy złotych. W lipcu z kolei podpalono wóz konny pana Staszka z Suchej Strugi, którym mężczyzna zatrudniony przez firmę sprzątającą odbierał śmieci z tych przysiółków, do których nijak autem dziś dojechać nie można. W tym wypadku to sami mieszkańcy zorganizowali błyskawiczną akcję i zrzucili się na budowę nowego wozu. Pisaliśmy o tym w publikacji Staszek, jesteśmy z Tobą! 70 osób zrzuciło się na wóz dla wozaka z Rytra

Za naprawę znaków i barierki zapłacą wszyscy – gmina musi na to wygospodarować środki z budżetu. ([email protected] Fot.: dzięki uprzejmości wójta Jana Kotarby)Dziękujemy za przesłanie błędu