Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
28/04/2019 - 22:30

Michał Słaboń ponownie naczelnikiem Krynickiej Grupy GOPR

Michał Słaboń został ponownie wybrany naczelnikiem Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Funkcję tę pełni od stycznia 2012 roku. Wybrano też nowe władze Grupy.

Michał Słaboń pochodzi z Nawojowej. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Akademii Rolniczej w Krakowie. Nie pracował w zawodzie, po ukończeniu studiów pełnił służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej (do 2008 roku). Później , wraz z żoną, prowadził biuro turystyczne.

Zamiłowanie do nart odziedziczył po ojcu, nauczycielu WF i  instruktorze  narciarstwa. Od zawsze bardzo lubił góry i narciarstwo. Te dwie rzeczy spowodowały , że wstąpił do GOPR. Poza tym, jak mówi, miał dobrych opiekunów, którzy wprowadzili go do tej organizacji i zaszczepili chęć pomagania ludziom.

Ratownikiem jest od ponad 20 lat. W styczniu 2012 roku objął stanowisko Naczelnika Krynickiej Grupy GOPR, która działaniem obejmuje Beskid Niski i Sądecki. Trzon stanowi 11 ratowników zawodowych, których wspiera ok. dwustu ochotników.

Na nadzwyczajnym zebraniu Delegatów Grupy Krynickiej GOPR, w związku z przyjęciem nowego statutu GOPR, 28 kwietnia wybrane zostały też nowe władze Grupy.

Delegaci wybrali 5-cio osobowy zarząd w składzie: Marcin Deja, prezes zarządu (sekcja operacyjna Stary Sącz), Ryszard Cygańczuk (S.O. Gorlice), Adam Lelito (S.O. Krynica), Piotr Maślanka (S.O Piwniczna) oraz Grzegorz Sus (S.O Nowy Sącz) Kandydatem do Zarządu Głównego GOPR z Grupy Krynickiej został Marcin Deja. Jego zastępcami wybrano Grzegorza Susa oraz Ryszarda Cygańczuka.

(MK) fot. aut., Krynicka Grupa GOPR


Dziękujemy za przesłanie błędu