Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
21/01/2019 - 12:45

Michał Kądziołka zamieni Nowy Sącz na Kraków?

Kto będzie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie? Nowy szef zostanie wyłoniony w ogłoszonym właśnie konkursie. Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal „Sądeczanin” wynika, że wśród kandydatów wymieniane jest nazwisko Michała Kądziołki, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza.

Przypomnijmy, że w początkach stycznia tego roku, kiedy w ruch poszła PiS-owska miotła i w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie oraz podległych mu jednostkach rozpoczął się ruch kadrowy, wypowiedzenie z pracy otrzymał Jacek Pająk, były starosta bocheński i dotychczasowy dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. W ostatnich wyborach samorządowych startował on do Sejmiku z listy Koalicji Obywatelskiej. Większość w Sejmiku zdobyło Prawo i Sprawiedliwość.

Jacek Pająk piastował funkcję dyrektora od 2015 roku. Został wówczas wyłoniony na to stanowisko w wyniku przeprowadzonego konkursu.

Obecnie Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie kieruje Alina Paluchowska, jako p.o. dyrektora.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, któremu podlega ta jednostka ogłosił konkurs na dyrektora WUP.

- Postępowanie konkursowe trwa – mówi Filip Szatanik, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. – Osoby, które chcą wziąć udział w tym konkursie, mogą składać niezbędne dokumenty do 29 stycznia.

Portal „Sądeczanin” dowiedział się nieoficjalnie, że toczą się rozmowy dotyczące obsady funkcji wicedyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Nieoficjalnie wiemy też, że wymieniane jest nazwisko sądeckiego radnego Prawa i Sprawiedliwości Michała Kądziołki, który w Radzie Miasta jest wiceprzewodniczącym.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Sądecczyzna ma mocną ekipę. Z Sądecczyzny pochodzi marszałek Witold Kozłowski, a kilkanaście dni temu, w wyniku przeprowadzonego konkursu sekretarzem Urzędu Marszałkowskiego został Wojciech Piech. W Sejmiku zasiada też kilku sądeckich radnych: Patryk Wicher, Marta Mordarska oraz Piotr Lachowicz.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do Michała Kądziołki i zapytaliśmy, czy faktycznie coś jest „na rzeczy”.

- Wiem, że jest ogłoszony konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy i tyle w tej kwestii – skwitował krótko nasze pytanie Michał Kądziołka.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Filip Szatanik przypomina, że to do nowego dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy będzie należało powołanie swojego zastępcy.

[email protected],info, fot.  arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)