Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
19/10/2023 - 08:15

Miasto szuka wykonawcy zastępczego dla dokończenia inwestycji w Zawadzie. Blackbird nie daje rady [ZDJĘCIA]

W tym roku miało być oddane do użytku boisko ze sztuczną murawą wraz z niezbędnym zapleczem na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Czy tak się stanie? Dokończenie tej inwestycji stoi, jak się okazuje, pod dużym znakiem zapytania.

Wykonawca, który podjął się wiosną tego zadania zapewne już go nie zrealizuje. Dlaczego?

Przypomnijmy, że inwestycja na osiedlu Zawada ruszyła w kwietniu tego roku. Wtedy na teren klubu sportowego wjechał ciężki sprzęt. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Blackbird. Ta sama, która nadal buduje stadion Sandecji na ponad osiem tysięcy miejsc przy ul. Kilińskiego 47. Część prac zostało wykonanych, ale…

Zapytaliśmy wiceprezydenta miasta Artura Bochenka, który nadzoruje w mieście miejskie inwestycje na jakim etapie realizacji jest obecnie zadanie w Zawadzie? I co się okazało?

- Obecnie szukamy wykonawcy zastępczego, ewentualnie generalnego podwykonawcę, który podjąłby się tego zadania zamiast firmy Blackbird – powiedział „Sądeczaninowi” wiceprezydent Bochenek. 

- W tej sytuacji możliwości są dwie: albo obecny wykonawca zaakceptuje generalnego podwykonawcę, który zrealizuje tę inwestycję za niego i otrzyma za to zadanie pieniądze, które miasto ma na koncie, albo nastąpi zerwanie umowy z głównym wykonawcą i po 3 listopada będą mu naliczane kary umowne.

Na jakim etapie zaawansowania jest inwestycja w Zawadzie?

Czytaj dalej - TUTAJ

Miasto szuka wykonawcę zastępczego na dokończenie inwestycji w Zawadzie. To już sytuacja podbramkowa [ZDJĘCIA]
W tym roku ma być oddane do użytku boisko ze sztuczną murawą wraz z niezbędnym zapleczem na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Czy tak stanie się? Dokończenie tej inwestycji stoi, jak się okazuje pod dużym znakiem zapytania?


Dziękujemy za przesłanie błędu