Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
07/06/2022 - 09:45

Miasto planuje kolejną dużą inwestycje. Problemem są jednak pieniądze

Kolejna inwestycja sportowa w Nowym Sączu? Jeszcze w 2021 roku prezydent Ludomir Handzel zlecił opracowanie projektu dotyczącego budowy hali. Obiekt miałby powstać w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Pytanie jednak czy tak naprawdę jest w mieście potrzebny.

Największą inwestycją sportową obecnej kadencji samorządu jest budowa nowego stadionu Sandecji. Prace cały czas postępują i zgodnie z zapowiedziami powinny się zakończyć w połowie przyszłego roku. Jak się okazuje, planów związanych z rozwojem tego typu infrastruktury jest więcej.

W odpowiedzi na interpelację radnych „Sojuszu dla Nowego Sącza” dotyczącą budowy hali sportowej, prezydent Ludomir Handzel napisał, że już w 2021 roku zlecił opracowanie kompleksowego projektu dotyczącego tej inwestycji.

Budynek miałby powstać w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Znaleźliby w nim zapewne miejsce zawodnicy sportów halowych (siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, futsal), jak i osoby uprawiające sport rekreacyjnie.

Problemem jest jednak cena. Budowa pochłonęłaby 11 milionów złotych. Prezydent zwraca uwagę, że bez zewnętrznego finansowania jej rozpoczęcie nie jest możliwe. Argumentuje, że byłoby to zbyt duże obciążenie dla budżetu miasta.

Póki co hala sportowa nie będzie więc budowana. Pamiętajmy, że obecnie na terenie miasta podobne obiekty działają m.in. na ul. Nadbrzeżnej i Na Rurach. Według planów kompleks obejmujący halę sportową ma powstać również w Zawadzie.

Czy więc jeszcze jeden obiekt tego typu jest w Nowym Sączu potrzebny? Czekamy na Wasze opinie. Zachęcamy do udziały w sondzie i dzielenia się swoimi przemyśleniami. ([email protected], fot.:  MP/ zdjęcie ilustracyjne - hala przy ul. Nadbrzeżnej)Dziękujemy za przesłanie błędu