Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
12/01/2021 - 17:45

Miasto oddało Chełmcowi przystanki. Jest rozkład 3 nowych linii dla gminy

Firma Marpol już udostępniła rozkład jazdy dla trzech nowych linii autobusowych uruchomionych dzięki dotacji rządowej przez gminę Chełmiec. Wszystkie trzy połączenia zaczną działać od 14 stycznia. Ale to pierwsza dobra wiadomość dla mieszkańców gminy, druga już poniżej.

O uruchomieniu trzech kolejnych linii autobusowych dla wykluczonych komunikacyjnie sołectw gminy Chełmiec, które połączą je bezpośrednio z Nowym Sączem pisaliśmy w publikacji Autobusy MPK znów nie dla mieszkańców gminy Chełmiec

Przewoźnik, który będzie je obsługiwał nie ukrywał, że z powodu ograniczeń wprowadzonych przez Nowy Sącz w zakresie korzystania przez prywatnych przewoźników z przystanków na terenie Nowego Sącza proces przygotowania szczegółowego rozkładu trochę się skomplikował. Dziś mamy za to doskonałe wieści.
- Można śmiało powiedzieć, że sprawa przystanków wróciła do normy. Decyzją radnych możemy znów korzystać z tych, z których korzystaliśmy wcześniej przed wprowadzeniem ograniczeń - nie ukrywa satysfakcji Ryszard Małek, szef Marpolu. 

Zobacz też: Chełmiec: dlaczego bilety dotowane przez gminę są droższe?

Małek wymienia przede wszystkim te, najważniejsze z punktu widzenia mieszkańców chełmieckiego samorządu - przy Alejach Batorego, z których można najszybciej dostać się do niemal wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i tego na przeciwko stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego.
- Nie korzystało może z niego bardzo wielu pasażerów, ale to kluczowy przystanek dla wszystkich, którzy muszą dojechać do szpitala - podkreśla przewoźnik dodając jednocześnie, że w ślad za tym, że obostrzenia w korzystaniu z przystanków zostały zniesione prywatni przewoźnicy odstępują od złożenia zażalenia w tej sprawie do sądu.

Przejdźmy do rozkładów jazdy na liniach: Klimkówka - Nowy Sącz, Wola Kurowska - Nowy Sącz i Paszyn - Nowy Sącz. Szczegółowe informacje o kursach do pobrania i wydrukowania po kliknięciu w nazwę linii.
(e.stachura@sadeczanin.info
Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu