Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
04/01/2023 - 13:55

Miasto nie jest w stanie utrzymać dotychczasowych cen! Konieczne są podwyżki

Podwyżki cen dotyczą wielu samorządów. Nie inaczej jest także w Gorlicach. Mieszkańcy zapłacą teraz więcej za wodę i ścieki. Jak tłumaczy magistrat, ma to związek z drastycznym wzrostem kosztów funkcjonowania spółki. Zobaczcie, jakie są nowe stawki.

Ceny za wodę i ścieki w Gorlicach idą w górę

Wzrost cen dostrzegamy na każdym kroku. Idąc do sklepu płacimy za zakupy znacznie więcej niż jeszcze jakiś czas temu. Droższe jest także paliwo czy różnego rodzaju usługi. Wyższe koszty stanowią również wyzwanie dla samorządów. Więcej za wodę i ścieki zapłacą mieszkańcy Gorlic.

- Ze względu na drastyczny wzrost kosztów funkcjonowania spółki, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach nie jest w stanie utrzymać dotychczasowych cen zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków. Sytuacja ta podyktowana jest m.in. obecnymi cenami paliw, wzrostem kosztów energii elektrycznej, gazu, zakupu środków chemicznych niezbędnych do przeprowadzenia procesu uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, a także stawek za wywóz osadu – informuje tamtejszy Urząd Miasta.

Nowa taryfa została pod koniec grudnia zatwierdzona na 3 lata przez dyrektora regionalnego zarządu gospodarki wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Wzrost wynosi około 8 proc. ([email protected], fot.: UM Gorlice - ikona, IM - zdjęcie ilustracyjne)

Aby zobaczyć jakie są nowe stawki przejdź na następną stronęDziękujemy za przesłanie błędu