Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
25/11/2021 - 12:20

Miasto kupi kosiarkę na nowy stadion za ponad 100 tys zł. Radna tego nie rozumie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza, radni podjęli decyzję o zakupie niezbędnego sprzętu, w tym kosiarki wrzecionowej, który będzie wykorzystywany do utrzymania murawy na stadionie Sandecji. Jego koszt to 160 tys zł. Swoje wątpliwości wyrażała radna Teresa Cabała, która twierdziła, że inwestycja nie jest jeszcze ukończona.

Fot.: Mateusz Pogwizd

To nie pierwszy raz kiedy kwestia zakupu urządzeń do koszenia trawy wywołuje na sesji Rady Miasta gorącą dyskusję. Poprzednio działo się to w 2019 roku, kiedy Radni zgodzili się przeznaczyć z budżetu miasta 450 tys. złotych na zakup ciągnika wraz z oprzyrządowaniem do koszenia boisk podległych Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz placów zabaw.

Tym razem sprawa została poruszona w punkcie dotyczącym zmiany uchwały budżetowej Nowego Sącza na 2021 rok. Pojawiła się propozycja zwiększenia wydatków majątkowych w zakresie kultury fizycznej o 160 tysięcy złotych. Kwota ma zostać przeznaczona na zakup niezbędnego sprzętu, w tym kosiarki wrzecionowej, służącej do obsługi boisk trawiastych.

- O ile dobrze pamiętam, to w ubiegłym roku przeznaczaliśmy na ten cel pół miliona zł. Poprzednia kosiarka uległa już zniszczeniu? Bo nie bardzo rozumiem – pytała Teresa Cabała, radna klubu „PiS-Wybieram Nowy Sącz”.

Fot.: Iga Michalec

Do pytania odniósł się wiceprezydent miasta Artur Bochenek. – Nie wiem czy Pani radna zauważyła, że budujemy stadion przy ul. Kilińskiego 47. Posiada on nową, podgrzewaną murawę, która wymaga odpowiedniego traktowania, określonego w specyfikacji.

Inne wykonywanie zabiegów związanych z jej utrzymaniem groziłoby utratą gwarancji. Większa kosiarka wrzecionowa jest zatem niezbędną. Ta mniejsza działa m.in. na boiskach w Zawadzie i Piątkowej, utrzymuje też Park Strzelecki – odpowiedział.

Głos zabrała ponownie radna Cabała. Jak twierdziła, decyzja o zakupie sprzętu jest dla niej niezrozumiała. – Panie prezydencie, o ile dobrze wiem, to budowa stadionu jest w trakcie realizacji. Dlaczego miasto na zadanie inwestycyjne, które podkreślam jest w trakcie realizacji,  przekazuje 160 tysięcy złotych. No tego, to ja już nie rozumiem – mówiła.

- Pani przewodnicząca, ale murawa już jest. Sandecja już grała na niej mecz – włączył się do dyskusji Artur Czernecki, zastępca przewodniczącej Rady Miasta. – Ale zadanie inwestycyjne nie jest jeszcze przekazane. Ono jest w trakcie realizacji – zakończyła Teresa Cabała.

Za przyjęciem zmiany uchwały budżetowej zagłosowało 19 radnych, a 2 się wstrzymało. Teresa Cabała ostatecznie głosu nie oddała, podobnie jak radny Michał Kądziołka. ([email protected], fot.: Iga Michalec, Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu