Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
18/03/2021 - 14:40

Miała zaledwie 18 lat. Jej młode życie przerwał tragiczny wypadek w Starym Sączu

Rodzina, nauczyciele, koledzy i koleżanki z VI Liceum Ogólnokształcącego, pożegnali dzisiaj zmarłą Julię. Miała zaledwie osiemnaście lat. Jej młode życie, plany i marzenia przerwał tragiczny wypadek, który w niedzielny wieczór wydarzył się w Starym Sączu.

O godzinie dwunastej trzydzieści w kościele pod wezwaniem świętego Antoniego w Falkowej został odprawiony różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia za duszę tragicznie zmarłej Julii. Następnie o godzinie trzynastej odbyła się msza święta pogrzebowa.

Zobacz też Rodzina i przyjaciele pożegnają dzisiaj zmarłą Julię. Miała zaledwie 18 lat

W uroczystości uczestniczyły tłumy wiernych. Obecna była rodzina, nauczyciele, koledzy i koleżanki ze szkoły, a także inne osoby, które dobrze znały zmarłą osiemnastolatkę. Mszy pogrzebowej przewodniczył ks. Jerzy Jurkiewicz - proboszcz bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. W Eucharystii wzięli udział także inni kapłani z tejże parafii oraz parafii św. Kazimierza.

Zobacz też Policja szuka świadków tragicznego wypadku w Starym Sączu [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz też Sądeckie liceum w żałobie. W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie uczennice

Kapłan, który mówił kazanie, porównał dom zmarłej Julii i jej rodziców do domu Marii, Marty i Łazarza z Ewangelii świętego Jana. To właśnie ten dom odwiedził Jezus i wskrzesił swojego przyjaciela Łazarza.

- Nie rozumiemy dlaczego, to się stało, dlaczego umiera człowiek młody? Dlaczego nas to spotyka? Dlaczego Pan Bóg do tego dopuścił? […] Czasem pojawi się myśl, czy Bóg w ogóle istnieje. Czy był w samochodzie na drodze krajowej 87 w Starym Sączu? Okazuje się, że był, bo jak wspomniał na początku mszy ksiądz proboszcz, w chwili wypadku przejeżdżał tamtędy kapłan, który namaścił i rozgrzeszył Julię – mówił w kazaniu jeden z kapłanów.

Zobacz też W wypadku w Starym Sączu zginęły dwie kobiety. 19-latek walczy o życie [FILM]

- Bóg w najcięższych chwilach naszego życia nie opuszcza nas. Razem z nami wzrusza się i płacze. Pomaga nam przejść przez ten ból – zapewniał zgromadzonych na uroczystości pogrzebowej. Po Eucharystii ciało zmarłej osiemnastolatki zostało pochowane na cmentarzu Gołąbkowice przy ulicy Lwowskiej.

Pogrzeb zmarłej Julii: żegnała ją rodzina, przyjaciele i znajomi
Rodzina, nauczyciele, koledzy i koleżanki z VI Liceum Ogólnokształcącego, pożegnali dzisiaj zmarłą Julię. Miała zaledwie osiemnaście lat. Jej młode życie, plany i marzenia przerwał tragiczny wypadek, który w niedzielny wieczór wydarzył się w Starym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu