Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
30/06/2019 - 21:10

Miał podcięte żyły, ratowali go strażacy

Pod remizę OSP Olszana mieszkanka tej miejscowości przywiozła około 50-letniego rannego i mocno krwawiącego mężczyznę. Strażacy udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie przekazali opatrzonego załodze pogotowia ratunkowego.

- Mężczyznę przy drodze zauważyła przejeżdżająca obok kobieta, zatrzymała się i chciała wezwać pomoc. Jak to w naszej okolicy bywa, pojawiły się problemy z zasięgiem telefonu, dlatego przywiozła go pod remizę do strażaków - relacjonuje świadek zdarzenia.

Strażacy zajęli się poszkodowanym. - Zabezpieczyli rany i krwawienie, które trzeba przyznać było bardzo obfite. Mężczyzna mówił, że wywrócił się na kamień, ale sądząc po ranach zapewne upadł na pokruszone szkło i pewne nawet go nie zauważył. Był po spożyciu alkoholu - dodają.

 - Zarówno na lewej i prawej ręce miał głębokie cięcia, chyba nawet naruszona byłą tętnica. Udało się jednak udzielić mu pomocy, opatrzyć i przekazać do karetki pogotowia. Wyglądało to groźnie, ale wydaje się, że sytuacja została bezpiecznie opanowana - podsumował nas rozmówca.

[email protected] Fot. ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)