Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
08/06/2021 - 12:35

Miał 4,5 promila alkoholu. Chciał skoczyć z mostu

Znowu. Ledwie w niedzielę desperat chciał skoczyć z mostu heleńskiego, dziś sytuacja powtórzyła się na moście im. Sybiraków. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji, udało się zapobiec tragedii.

Było kilkanaście minut po godzinie jedenastej, jak sądeckie służby ratunkowe zostały powiadomione, że na krawędzi mostu im. Sybiraków, przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu, stoi mężczyzna w średnim wieku, który zachowuje się tak, jakby chciał skoczyć.

- Dosłownie już po kilku minutach na sygnale przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. Na szczęście udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna został przebadany przez medyków – relacjonuje nasz Czytelnik.

Tę informację potwierdziła rzeczniczka sądeckiej policji podkom. Justyna Basiaga.

- Około godziny 11:20 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na moście przy ul. Tarnowskiej  stoi mężczyzna, który opiera się o barierkę i ma zamknięte oczy. Na miejscu policjanci ustalili, że mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego (w organizmie miał prawie 4,5 promila) został przetransportowany przez karetkę pogotowia do szpitala - powiedziała naszej redakcji podkom. Justyna Basiaga.

To już kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich dniach. Tak jak już informowaliśmy wczoraj na łamach „Sądeczanina”, w niedzielny wieczór ze swoim życiem chciał skończyć 24-letni mężczyzna, który przekroczył barierkę i stał na krawędzi mostu Józefa Piłsudskiego, który zwany jest również mostem heleńskim. Na szczęście i ta historia ma szczęśliwe zakończenie, a to wszystko dzięki młodym mężczyznom, którzy przechodząc w pobliżu, nawiązali kontakt z desperatem i zachęcili go, aby jeszcze raz przemyślał swoją decyzję. 24-latek został zabrany do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

  • Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, ul. Śniadeckich 10,  tel. 18 449 04 98
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego, Aleje Wolności 49, tel. 18 442 56 28

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu