Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
12/10/2013 - 09:35

Mediacje sposobem na porozumienie bez sądu

Jednym ze sposobów rozwiązywania konfliktów są mediacje. Dzięki mediacjom bardzo często udaje się uniknąć rozwikłania problemów w sądzie. Kiedy można je stosować, w jaki sposób i jakie dają możliwości? Tego będzie można dowiedzieć się w trakcie konferencji organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Mediacji, która odbędzie się w najbliższy wtorek (15 października) w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.
Mediacje są nieraz skutecznym sposobem na uniknięcie rozwiązywania sporów i problemów w sądzie. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w wielu sytuacjach rozmowy z udziałem mediatora są zdecydowanie lepszym wyjściem, niż rozstrzyganie sporu przed obliczem sędziego. O mediacjach jako sposobie na porozumienie dyskutować będą w trakcie wtorkowej konferencji adwokaci, radcy prawni oraz mediatorzy.
Dr Małgorzata Kożuch, adwokat, pracownik naukowy Katedry Prawa Europejskiego UJ, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, opowie o oczekiwaniach i możliwościach mediacji. Korzyści z wykorzystania mediacji w sprawach rodzinnych przedstawi Katarzyna Wojtanowicz, kierownik Działu Polityki Społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Swoje wystąpienia będą mieli również Maciej Bobrowicz, radca prawny, mediator gospodarczy i sądowy, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, oraz Alina Dziewięcka – pedagog, mediator Sądeckiego Centrum Mediacji działającego przy stowarzyszeniu Sursum Corda.
Organizatorami konferencji „Mediacje – sposób na porozumienie” są Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie, Krakowska Izba Adwokacka, Stowarzyszenie Sursum Corda oraz Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu.
Konferencja odbędzie się 15 października w MCK SOKÓŁ, w godzinach 9.30-13. Rejestracja uczestników rozpoczyna się o godzinie 9.

(KID)


Dziękujemy za przesłanie błędu