Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
23/08/2018 - 13:30

Matury poprawkowe 2018! Jak poszły i kiedy będą wyniki?

No i poprawkowa matura już za nimi. Jak poszło tegorocznym maturzystom, którzy mieli „potknięcie” podczas majowego egzaminu dojrzałości przekonamy się 11 września. Wtedy zostaną opublikowane wyniki poprawkowego egzaminu maturalnego.

W tym roku do poprawkowej matury w Nowym Sączu zgłosiło się 289 uczniów. Egzaminy odbyły się w większości sądeckich szkół średnich.

W szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie nowosądeckim poprawkową maturę zdawało teraz 164 uczniów. W powiecie limanowskim było ich 179, a w powiecie gorlickim – 75.

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej mogły przystąpić tylko osoby, które nie zdały go z jednego przedmiotu. Osoby, które mają do zaliczenia więcej przedmiotów lub które chcą podwyższyć wynik z danego przedmiotu, mogą przystępować do egzaminu w kolejnej sesji w maju przyszłego roku. Matury poprawkowe są przeprowadzane tylko z przedmiotów obowiązkowych.

Jak dowiedzieliśmy się w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie najwięcej osób zdawało maturę poprawkową z matematyki.

- W majowym terminie sądeccy uczniowie poradzili sobie nieźle, a drugi termin przeznaczony jest jedynie dla osób, którym akurat powinęła się noga – mówi Urszula Zbozień, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Budowlanych w Nowym Sączu. - Procedura przeprowadzenia egzaminu przebiegła w ten sam sposób, jak w pierwszym terminie. Nie było mowy o taryfie ulgowej czy pobłażaniu. Świadectwo jest równie ważne, jak to uzyskane w pierwszym terminie i oczywiście daje prawo do ubiegania się o przyjęcie na studia – zapewnia polonistka.

W Zespole Szkół Budowlanych do matury pisemnej przystąpiło tylko 9 uczniów. Sześciu zdawało matematykę, trzech język angielski. Według nich, test z matematyki był znacznie prostszy, niż w maju.

- Choć przed wejściem na salę, w której odbywał się egzamin uczniom towarzyszył stres, to ze szkoły wyszli zadowoleni – dodaje polonistka w Zespole Szkół Budowlanych.

Nie we wszystkich sadeckich szkołach średnich była potrzeba przeprowadzania egzaminu. Tak było na przykład w Zespole Szkół Elektryczno-Mechaniczych oraz w II Liceum Ogólnokształcących w Nowym Sączu. W tych szkołach wszyscy uczniowie zdali maturę w maju.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna poda oficjalne wyniki 11 września br.

Ile osób zdawało poprawkową maturę w  szkołach w Nowym Sączu

W I LO egzamin poprawkowy zdawało 6 uczniów, w Zespole Szkół Samochodowych – 10, w Zespole Szkół Ekonomicznych - 12, a w Zespole Szkół nr 3  - 25. W Zespole Szkół nr1 do egzaminu poprawkowego przystąpiło 8 licealistów i 22 uczniów technikum.

i.michalec@sadeczanin.info, Marcin Rola, Fot. MR.Dziękujemy za przesłanie błędu