Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
04/05/2017 - 15:05

Matura 2017 z polskiego w Nowym Sączu: Wesele i Sienkiewicz [ZDJĘCIA z II LO]

Dzisiaj w Nowym Sączu, jak i w całej Polsce rozpoczął się okres egzaminów maturalnych. Sądeczanin.info odwiedził II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Uczniowie musieli zmagać się z tekstami takimi jak "Wesele" i "Ziemia, planeta ludzi".

- W naszej szkole do matury z języka polskiego przystąpiło 380 osób – mówi Dorota Smaga, dyrektor II LO. 

Egzamin dojrzałości we wszystkich szkołach średnich w całej Polsce rozpoczął się punktualnie o godzinie 9. Maturzyści mają 170 minut na rozwiązanie wszystkich zadań. Niektórzy z nich o godzinie 14. zmierzą się jeszcze z językiem polskim na poziomie rozszerzonym.

Zobacz też: Trwa matura 2017 w liceach i technikach w Nowym Sączu

– W naszej szkole uczniowie przygotowując się do matury, pisali z każdego przedmiotu obowiązkowego, a więc z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego, cztery próbne testy maturalne w ciągu roku. Były one przygotowane z zachowaniem wszelkich procedur maturalnych, aby pokazać uczniom, jak będzie wyglądał prawdziwy egzamin.

Do matury z rozszerzonych przedmiotów poszczególni nauczyciele przygotowywali uczniów we własnym zakresie. Największą popularnością wśród przedmiotów dodatkowych wybieranych przez uczniów cieszy się matematyka rozszerzona, ale także geografia i język polski. Na egzamin z języka obcego, zdecydowana większość uczniów wybrała język angielski, nieco mniej język niemiecki i kilku uczniów wybrało język francuski. W naszej szkole zarówno egzaminy pisemne, jak i ustne kończą się już 19 maja – dodaje.

Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, maturzyści muszą przystąpić do  obowiązkowego egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego, a także uzyskać z tych egzaminów co najmniej 30 proc. punktów. Ponadto muszą przystąpić do matury z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, jednakże mogą go napisać na dowolną liczbę punktów.

Maturzystom w imieniu całej redakcji Sądeczanin.info życzymy powodzenia i połamania długopisów! Trzymamy kciuki!

Pytania maturalne/arkusz CKE z języka polskiego pojawią się na naszej stronie, gdy zostaną udostępnione przez CKE. 

Raf.

Fot. własne Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)