Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
13/06/2017 - 11:00

Matiz kontra ciężarowy MAN, to musiało się źle skończyć

Wczoraj, 12 czerwca po godzinie 16.00, na drodze powiatowej w Mystkowie w gminie Kamionka Wielka zderzyły się dwa auta – osobówka z ciężarówką. Powód? Kierowca osobówki zignorował znak STOP.

- Kierujący daewoo matiz nie udzielił pierwszeństwa przejazdu a dokładniej nie zatrzymał na znaku STOP i zajechał drogę pojazdowi ciężarowemu marki MAN. Kierowca MAN-a chcąc uniknąć zderzenie z osobówką odbił na lewe pobocze i wjechał w ogrodzenie. Obaj kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem – relacjonuje oficer dyżurny KMP w NS.

Zobacz też: Dziewczynka uciekła od problemów w szkole, szukało jej 46 ratowników

Wcześniej jednak sprawca wypadku został zabrany do szpitala na badania i dopiero gdy lekarze uznali, że jego obrażenia kwalifikują się jako te poniżej siedmiu dni zdarzenie uznano jako kolizję.

A jak wypadek relacjonują strażacy? - Ruch pojazdów był wstrzymany w obydwu kierunkach. Nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych, który został rozciągnięty na jezdni przez przejeżdżające przed przybyciem straży samochody. Osoby postronne odłączyły klemy akumulatora w uszkodzonym samochodzie osobowym  przed przybyciem zastępów straży oraz przelały wodą okolice silnika.

Zobacz też: Oskubał banki i sieci komórkowe. Może siedzieć nawet osiem lat

Po akcji strażaków drogę udało się udrożnić, ale tylko wahadłowo. Strażacy musieli użyć sorbentu do dezaktywacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych aut a zagrażały bezpieczeństwu innych kierowców. W sumie akcja ratunkowa trwała około godziny.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NS

Matiz kontra MAN, zderzenie w Mystkowie
Fot.: KM PSP w NS


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)