Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
12/12/2013 - 13:49

Maszkowice: Samochód uderzył w przystanek autobusowy i dachował

Dzisiaj rano (12 grudnia) w Maszkowicach (gmina Łącko) samochód Toyota Yaris uderzył w przystanek autobusowy a potem wypadł z drogi i dachował. Auto rozpadło się na dwie części. Pogotowie ratunkowe zabrało kierującą do szpitala. Po badaniach kobieta została wypisana do domu. Na przystanku autobusowym nie było, na szczęście żadnych osób.
Do zdarzenia doszło około godz. 6.50 na drodze wojewódzkiej. W akcji ratowniczej brały udział straż pożarna (ratownicy PSP z Nowego Sącza i OSP z Łącka), policja i pogotowie ratunkowe.
- Po dotarciu pierwszych strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód Toyota Yaris uderzył w przystanek autobusowy a potem wypadł z drogi i dachował – powiedziała naszemu portalowi bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Kobieta, która nim kierowała znajdowała się już pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Auto rozpadło się na dwie części.
Przystanek autobusowy zawalił się. Na szczęście nie było tam ludzi czekających na autobus. Karetka pogotowia ratunkowego przetransportowała kobietę do sądeckiego szpitala.
- Kobieta przeszła w szpitalu badania a po ich zakończeniu została wypisana do domu – informuje Agnieszka Zelek, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu.
Strażacy sprawdzili, czy z wraku auta nie wyciekają płyny eksploatacyjne. Na szczęście wszystko było pod tym względem w porządku. Uszkodzony przystanek autobusowy został zabezpieczony taśmą.
Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci.
- Dzisiaj przed godziną 7 w Maszkowicach doszło do groźnie wyglądającej kolizji – mówi Aneta Izworska, z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - 22-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Toyota nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechała z jezdni uderzając w przystanek autobusowy, a później doprowadziła do dachowania pojazdu. Młoda kobieta została przetransportowana do szpitala. Była trzeźwa.
Policjanci ukarali ją mandatem za spowodowanie kolizji drogowej.

(MIGA)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)