Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
17/12/2014 - 08:30

Mariusz Lis zastępcą burmistrza Piwnicznej-Zdroju

Burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek powołał wczoraj (16 grudnia) na swojego zastępcę 42-letniego Mariusza Lisa, nauczyciela wychowania fizycznego.
Mariusz Lis w wyniku listopadowych wyborów wszedł do Rady Miasta i Gminy Piwnicznej-Zdrój. Został radnym Zubrzyka. Teraz, w związku z objęciem stanowiska zastępcy burmistrza, w uzdrowisku zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające w tej miejscowości. Komisarz wyborczy w Nowym Sączu wygasił mandat radnego Lisa 10 grudnia.

Mariusz Lis ma 42 lata. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Do tej pory prowadził zajęcia wychowania fizycznego w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łomnicy-Zdroju. Dyrektor tej placówki ogłosiła już nabór na stanowisko nauczyciela wf-u. W związku z objęciem nowej funkcji, zastępca burmistrza zwiesił również prowadzoną przez siebie od 2000 roku działalność gospodarczą związaną m.in. ze sportami zimowymi w Wierchomli.

- Byłem mile zaskoczony, gdy burmistrz Zbigniew Janeczek zaproponował mi stanowisko swojego zastępcy
– powiedział naszemu portalowi Mariusz Lis. – Po namyśle podjąłem wyzwanie. Wiele lat współpracujemy ze sobą. Lubię wyzwania i nie boję się ciężkiej pracy. Jestem na to przygotowany.

Nowy zastępca burmistrza jest żonaty (małżonka Renata, nauczycielka). Państwo Lisowie mają dwoje dzieci (córkę – gimnazjalistkę i syna, ucznia - 6 klasy Szkoły Podstawowej).

(MIGA)
Fot. Barbara Paluchowa.Dziękujemy za przesłanie błędu