Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
06/03/2017 - 10:20

Maria Kulig nową radną w Piwnicznej-Zdroju

Maria Krystyna Kulig, prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej – Zdroju dołączy do grona piwniczańskich radnych. Pod koniec lutego, w wyborach uzupełniających otrzymała mandat zaufania od wyborców i została radną miasta i gminy Piwniczna-Zdrój.

Maria Kulig zastąpiła w piwniczańskim samorządzie Marcina Bogaczyka, który reprezentował mieszkańców osiedla Piwniczna-Miasto. W początkach grudnia ubiegłego roku wspomniany radny zrzekł się mandatu. Zrezygnował z pracy w Radzie Miasta i Gminy po tym, jak Rada zdecydowała między innymi o podwyższeniu od stycznia tego roku uposażenia burmistrza Zbigniewa Janeczka oraz diet radnych, sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli.

Zobacz także: Piwniczna-Zdrój: radny zrezygnował w proteście przeciw podwyżkom

Wybory uzupełniające w Piwnicznej-Zdroju odbyły się pod koniec lutego. O mandat radnego w osiedlu Piwniczna-Zdrój ubiegały się dwoje mieszkańców wspomnianego osiedla.

Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto zgłosił kandydata – 39-letniego Piotra Ciągło, przewodniczącego Zarządu Osiedla Piwniczna-Miasto, natomiast Komitet Wyborczy Wyborców Centrum zgłosił 55 – letnią Marię Kulig, prezeskę piwniczańskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom”.

Wolą wyborców mandat radnej piastowała będzie Maria Krystyna Kulig. Na jej kandydaturę mieszkańcy oddali 96 głosów. Piotr Ciągło uzyskał 27 głosów.

Nowa radna złoży ślubowanie na najbliższej sesji Rady Miasta i Gminy.

(MACH) , Fot. Barbara Paluchowa.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)